Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel drágább arányaiban...

Mennyivel drágább arányaiban egy lexus fenttartása, egy "népautóéhoz" képest?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a 2. generációs IS 250-re (2006), a v6 205 lóerős szívóbenzinre.

Persze, tudom az elvet , hogy a lexus egy prémium toyota lényegében.

Viszont ez a prémium billog ez a fenntartásban, általános szervizelésben (kopó alkatrészek egyéb) is prémium felárat jelent?

Mondjuk egy azonos kaliberben lévő hatos golf vagy hetes accord esetleg nyolcas civiccel szemben?

Tehát mondjuk egy fékbetét csere egy hatos golfhoz közelít 15-20e ft /szett áron inkább vagy , mint egy E60 530D felé ami mondjuk 85e ft /szet?


2018. okt. 19. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem romlik el akkor nem horror a fenntartása. Kicsit eszi az olajat, mint a legtöbb V motor.

Se a Golf6 se az Accord nem konkurense ennek az autónak.

Az Accord egy mérettel nagyobb, viszont a 2.0benzin kicsit gyengébb lesz, de az is megbízható. A G6 helyett Jetta, ami méretileg azonos osztály, de belül nagyobb (főleg hátul). A G6-ból kiindulva, a Gen8-as Civic se konkurens.


"Tehát mondjuk egy fékbetét csere egy hatos golfhoz közelít 15-20e ft /szett áron inkább vagy , mint egy E60 530D felé ami mondjuk 85e ft /szet?"

Igen, de az E60 egy közel fél tonnával nehezebb, meg erősebb is. A fizikát pedig jó fejben tartani.

2018. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz draga, meg a markaszerviz se. Vallalhato auto, ha nem diesel.:(
2018. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a régi BMW-ket nem szabad prémiumozni, akkor az IS esetében tényleg nevetséges a prémium szót használni.

Nem is itt van a baj, hanem hogy a Lexushoz minden nagyon drága, a viszonylagos ritkasága miatt. Ritkán romlik el, de ha igen, akkor az fáj. A BMW-hez képest is, mert a BMW E46-hoz pl (ez az IS ellenfele) egyáltalán nem olyan drága semmi, mint ahogy azt sokan hiszik. Az 530D-re sem 85 ezer a fékbetét, de mindegy.

2018. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a régi IS200 volt, most E46 330i.

Az IS250 az E90 "párja", nem az E46-é..

Nincs extrém nagy eltérés az árak közt, habár bele lehet futni meglepetésekbe (vizpumpa 20as pl).

Alapjában véve nekem kevesebb gond volt az IS200-al.

Az IS250 nem megy annyira, mint amennyire elgondoltam, igy visszatértem a BMWhez.

2018. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!