Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Borsodban miért van ennyi BMW...

Borsodban miért van ennyi BMW és Audi?

Figyelt kérdés
Munka ügyben jártam a héten Miskolcon és Szikszón. Az egész országban nem láttam annyi BMW-t, Audit, mint Borsodban. Utam során feltűnően sok példánnyal találkoztam az említett márkákból. A panelházak parkolóiban is ott sorakoztak ezek a márkák, mint ahogy a sztereotípiákban is mondani szokták. Láttam rengeteg régit, de meglepő módon az újabb néhány éves példányok sem voltak ritkák. Úgy tudtam, hogy Borsod az ország egyik legszegényebb megyéje. Ezek szerint rosszul tudtam?

2018. okt. 19. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem, tényleg nagyon csóró. Ugyanakkor tele van bűnözőkkel, akik viszont piszok gazdagok: adócsaló vállalkozók, uzsorások, prostifuttatók, drogterjesztők stb. Ez ugye az etnikai összetételből is adódik.
2018. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Sokan tévedésben vannak a megyénkkel kapcsolatban, én Miskolcon születtem, itt élek, tehát átlátom a helyzetet, alapvetően a munkahely kevés, pl ahol lakom, van egy 35 körüli srác, 2 hetet van kint Ausztriában, és 1 hétre jön haza, a mercedes kombi nem tudom hogy sajátja-e, de használt autón közel 5 millió forint felett van.


2-3 millió forintos német autóktól nem kell hasra esni, aminek a többsége ráadásul dízel, azért van annyi amennyi ezekből az ócska lelakott szarokból mert valaki inkább rákölt annyit, hogy abból egy középkategóriás autót kényelmesen fenntarthatna, és a filléres életére is jutna még.

Lakótelepi dolgokról is tudok mondani példát, elköltözni nincs lóvéja a szülőtől, de a parkolóban áll egy 2011-es 3-as bmw, ha arra járok mindig tükör fényesre van mosatva, waxolva, van egy épített e39-e is, peres gumik tükörfényes felnikkel, ültetett


Itt semmivel nem másabb a helyzet mint más megyékben, ha jó a munkahelye valakinek, az meglátszik majd az autón is, persze nem kp-ra vesznek ilyeneket főleg 3 milliótól felfelé...


Vannak meglepetések, de aki itt is 300-400e ft-ért dolgozik nettóban, azok belemásznak komolyabb, fiatalabb autókba.

2018. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
fél Borsod lakossága kint dolgozik németben..aztán szarért-hugyért hozzák haza a bontószökevényeket.
2018. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Heves megyében ugyanez van.

A gyerek 3 műszakban gürizik egy multinál Gyöngyösön, egy másik futárként melózik, mind a kettő valami régi lefingott audival feszít.

Én is azt hittem, sokat érnek ezek, aztán megnéztem a használtautót, kb semmit se nagyon érnek már.

Státuszszimbólum, csajozós verda, stb.

De tolják nekik nagyon a belső sávban, ha bármi más autód van, semmi keresnivalód belül.

Mondjuk ugyanez igaz a Mátrában pöffeszkedő öregurakra is, akik néha lejönnek a terepjáróikkal előzgetni a városon belül.

2018. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
.
2018. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Különösen az előző, 5-ös válasz tetszett, amely nagyon részletes, terjedelmes, tartalmas kifejtése volt a témának :P

2018. okt. 20. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:
..
2018. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem jól fizető állásom van és Suzukival járok, igaz nem Borsodban élek. Ha akkor az összes pénzemet autóra költöttem volna, lazán kijött volna egy 2010 utáni Audi vagy BMW, nem a kínálat aljáról (vagy egy új középkategóriás autó hitel nélkül). Csak engem nem érdekel a presztízs, nem simogatom és babusgatom az autót mint sokan, akik a családtagjaikat lesz@raják de az autó szent és sérthetetlen. Nekem csak egy tárgy amivel eljutok A-ból B-be. Nem kell hogy kiverje nekem menet közben, sem a sok extra amit úgysem használnék. Amit kell rendberakatok az autón hogy ne érjen meglepetés, ezen nem spórolok. Csak sokan képtelenek magukba nézni és megállapítani mi az amire valóban szükségük van. A lényeg az hogy a szomszéd irigykedjen, az hogy nincs kaja az asztalon az nem számít.
2018. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ismerek egyébként két borsodi származású emebert. Tényleg elég irigy lelkűek és az is stimmel, hogy hitelre vettek drágább, aktuálisan felkapott típusú autót. Csak nem akartam belőlük tanulságot levonni.
2018. nov. 8. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!