Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel helyet benzin?

Borsos89 kérdése:

Diesel helyet benzin?

Figyelt kérdés
Sziaztok, az lenne a kérdésem, hogy ha véletlenül a 2005-ös audi a6 B7-be 14liter benzint tankoltam és mikor észre vettem a hibát még a kuton diesel-el tele tankoltam ami kb 50 liter volt. Az milyen problémákat okozhat? Igaz haza vezettem kb 120 km utána 1500-1800-as fordulatott tartva és itthon megint teletankoltam ismélt 8 liter diesel ment bele. az utón semi baja nem volt nem rángatott nem állt le semi jele nem volt a gondnak! Szerintetek ?

2018. okt. 21. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem lesz baja, ezek az "öreg" dízelek bírják!

De azért ha megint mész én tankolnék a helyedben 20km-enként gázolajat kb. 5ször hogy jól felhíguljon.


Magyarul 100km alatt 5ször tankolnék rá gázolajat.

2018. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. És 29 kmenkent pláne felesleges tankolgatni. Fél tanknal tankold újra tele és ennyi.
2018. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Ő tudja, én azért elővigyázatos lennék és ha úgy is benzinkút mellett mennék el akkor tankolnék rá :)


De tény, hogy ezeket a régi dízeleket nem nyírja ki ennyi benzin.

2018. okt. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"De azért ha megint mész én tankolnék a helyedben 20km-enként gázolajat kb. 5ször hogy jól felhíguljon."


Egy ilyen csodadízel VW eszik 100km-en 6 litert. ~65 literes a tankja. Ha 20 kilométerenként rátankolsz akkor minden tankolás 1,5 litert jelent. 1,5 litert nem is tudsz tankolni,de ha tudnál sem jelentene semmi lényegeset a maradék 63,5 liter mellett..


Az elővigyázatosság nem a gondolkodással kezdődik? :D


Kérdező: ha már hazavezettél és nem döglött meg a motor akkor nem teljesen mindegy? Ha most már csak gázolajat tankolsz akkor folyamatosan csökken a benzin aránya és ha a magasabb koncentráció nem okozott gondot, akkor az alacsonyabb sem fog. Legalább éreztél valamit? Jobban ment a verda? :D

2018. okt. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha addig nem lett baja akkor már nem lesz ha újra rátankoltál.
2018. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondtam volna hogy tessek 1-2 liter 2 utemu olajat beletenni, keni a szivattyut etc, onnantol baja nem lesz, de hat hazamentel vele ekkor mar miert kerdezed.
2018. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, mesélj már, mi történt azóta?

Amúgy , engem a hideg kirázott csak attól, hogy olvastam:D, Mondjuk nekem a kocsim a mindenem, soha nem tudnék benzint venni, még részegen se bele.

Szerintem is megúsztad, de azért ha változást észlelsz motor hangból, rezgésekből, te ismered, akkor irány a műhely.

2018. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Használni nem használtál neki, az biztos. A cr pumpa nem azeret kenetlenül üzemelni, meg a porlasztók sem nem.
2018. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát tény hogy Haza jöttem vele konkrétan semit nem vettem észre és nem is halotam semi változást sem a motor hangban! Csak ara lettem volna kiváncsi hogy okozhatót-e valamiféle késöbbi problémát amit meg lehet elözni?
2018. okt. 23. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Már semmit.Szépen tankold teli Prémium diesellel, és ezentúl jobban figyelj.
2018. okt. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!