Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit mikortól érdemes...

Tiger22 kérdése:

Téli gumit mikortól érdemes felrakni az autóra?

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
7 fok alatt. Aut mondják. Ok ėjjel lehet hogy 7 alatt van, nappal mėg bőven felette. Am ahogy gondolod. Ha normálisan közlekedsz nem kopik jobban ha most felteszed. A fėkút stb normálisan hasznalva nem romlik látványosan! De elėg lesz akkor feltenni ha nappal is már 10 fok alatt marad a hőmėrsėklet. Kb december eleje.
2018. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha BMW-d vagy Mercid van akkor minell elobb. Mar az esos nyalkas idoben is konnyu veluk megcsuszni. Normal elso kerekes autonal ugy ahogy az elso irta.
2018. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dirtboy ***** válasza:
61%

Nekem tegnap lett cserélve.

szerintem 2 héten belül azért már érdemes cserélni,elég bolond időjárás van,kiszámíthatatlan.

2018. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jövőhéten megrendelem aztán kérek időpontot a gumistól... szerintem november közepe lesz az amikor már rajta lesz,kivéve ha jobban beüt a hideg mielőtt hívnám a gumist,mert akkor kb november vége mire időpontot ad.

A másik autónkon rajta van már hónap eleje óta,ha úgy van vagy lenne akkor azt használjuk.

Tavasszal is így szoktuk,az egyiknél már viszonylag korán átcseréltetjük és ha jön a meleg azt használjuk,aztán ha hirtelen a tavaszból újra tél lesz mint pl tavaly akkor használjuk amelyiken még téli gumi van.

2018. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ma reggel munkába jövet szerettem volna időpontot kérni a szervizben, hogy elkerüljem a tumultust. De annyian voltak, hogy feladtam! Talán délután ismét megpróbálom...

Még bőven jó a nyári, de ha a jövő hét elejéig nem kapok időpontot, legközelebb november közepén lesz rá alkalmam (elutazom) ezzel foglalkozni. Addigra pedig nem lehet megmondani, hogy milyen idő lesz.

2018. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Majd ha hideg lesz. Én rájöttem, hogy még -10 fokban is a nyári gumi sokkal jobb, ha száraz az aszfalt. Csak az a baj, hogy mostanában tiszta nyálkás az út, és oda jobb lenne a téligumi. Én inkább óvatos vagyok. Az is igaz, hogy én könnyen beszélek, mert haveromhoz munkaidőn kivül elmegyek, és kicseréli a gumikat, a másik autón pedig külön felnire van szerelve a gumi, csak át kell szerelnem. Akiknek nincs protekciójuk, azok akkor cseréljenek mikor bejutnak. Én valamikor november közepén teszem fel.

AMúgy a 4 évszakos gumié a jövő, nálam legalábbis biztosan. Még decemberben is az van, hogy nappal +8 fok száraz aszfalt, reggel -2 fok nyálkás aszfalt, éjszaka simán csak hideg. Erre nem jó se a téli, se a nyári. Ja nem is mondtam, most én is 4 évszakosat fogok feltenni, kipróbálom.

2018. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, sikerült időpontot kapnom. November közepére!

Én télit tetetek fel, mert sokat megyek, főleg autópályán. Még emlékszem erre: [link] Ekkor is úton voltam és nem bántam, hogy téli gumi van fent. Ha csak 5 évente van egy hasonló, nekem már megérte a téli.

2018. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Hétvégére 25 fokot mond úgyhogy siessetek feltenni a téli gumit! :D
2018. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!