Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális a szelepsapkára...

Acerbitas kérdése:

Legális a szelepsapkára LED-et szerelni, hogy világítson menet közben?

Figyelt kérdés

Ilyen gagyi kínaira gondolok, amiben elemek vannak és mechanikus hatásra (a kerék fordulásakor) az elemek összeérnek és zárják az áramkört.


Feltételezem, hogy a rendőrség nem díjazza az ilyesmit, de konkrétan benne van a KRESZ-ben, hogy nem lehet az alapvilágítótesteken kívűl más világítást használni? Mert ha nincs akkor max majd megpróbálom magam kidumálni.


[link]


Egyébként igen tudom, hogy gagyin néz ki és nincs ízlésem, köszönöm.



2018. okt. 25. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt találod az ide vonatkozó szabályokat:

[link]


Ezen szerintem már elbuktad:

"A világító és fényjelző berendezéseknek, valamint ezek alkatrészeinek a járművön oly módon kell rögzítettnek lenniük, hogy a jármű rezgései, lengései következtében optikai tengelyüket a járműhöz képest ne változtathassák meg."

2018. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%
Ugyan ugy nézki mint a macskaszem fény visszaverő. Ha az engedélyezet akkor ebbe se köthetnek belle. De sok bicigligumin is van fény visszaverő csik az is ugyan igy nézki.
2018. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kerékpáron nem fognak belekötni (mivel a láthatóságot, biztonságot javítja), motoron vagy személyautón pedig csak idő kérdése, hogy megállítsanak miatta.

Egyébként pedig hamar le fogják lopni.

Én babakocsi kerekére tettem. Nyáron az esti sétán elég menő voltam az anyukák körében :-)

2018. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!