Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélytől vagy kereskedé...

Magánszemélytől vagy kereskedésből érdemesebb autót venni? Miért? 2001-2005 közötti opel corsa C, renault clio, vagy toyota yaris? Benzines!

Figyelt kérdés
Milyen autót választanátok? 500.000ft körül, vegyes használatra?

2018. okt. 26. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét verzióra lesz pro és kontra válasz.

Én kereskedésből vettem, mert adtak rá garanciát. Később szükség is volt rá, mert hibás volt a klímakompresszor, cserélni kellett. A garinak hála nekem semmibe sem került.

2018. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
60%
Sorrendben írom. Toyota, Opel, Renault . Persze állapottól is függ.
2018. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajna magánszemély és kereskedő is rádsózhat bármilyen fost. Magánszemély talán azért biztonságosabb, mert feltehetőleg az saját érdekében gondozta és apolta autóját. Kivételt képez viszont az a magánszemély aki szarrá hajtotta a verdát, folyik mindenütt ezért lepasszolja “normál állapot” néven.

Kereskedők viszont inkább profitorientáltabbak, összevásárolnak különböző autókat és állapotuk szerint beárazzák őket, de azért figyelnek arra, hogy profituk legyen belőle. A korrektebb és komolyabb kereskedőknél érdemes vásárolni, csak drágább. Pl.: Wallis, Weltauto.

2018. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"Magánszemély talán azért biztonságosabb, mert feltehetőleg az saját érdekében gondozta és apolta autóját"


Magánszemélyeknél igen ritka, aki azért adja el az autóját, mert "tökéletes és rendszeresen szervízelve van de meguntam".


Sokkal inkább akkor adják el a kocsit mikor teljesen xar vagy már nem éri meg fenntartani annyit kéne rá költeni.

2018. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok egy titkot!

Senki sem ad el egy jó autót!

A kedvenceim:

-típusváltás miatt...

-kinőttük...


Szomszédasszony unokái most adtak be kereskedésbe egy kacsaseggű megane-t, mert nem érdemes javíttatni.

Kereskedésben vagy ilyen van, vagy GTK-ból feltámasztott roncs, összegányolt roncs.


Nincs garancia használt autóra, ha jó fej az eladó, szerez neked bontott alkatrészt.

Új alkatrész beépítésére még egy esetleges megnyert per esetén sem kötelezik, csak a vásárláskori állapot visszaállítására.

2018. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
3-as vagyok. Azért ezzel a kijelentéssel azért nem értenék egyet. Nem mindenki engedhet meg még egy egyszerű suzuki swiftet sem zsír újonnan. Nyilvánvalóan a normális kereskedők és a magánszemélyek bizonyos százalékában megvan az a közös érdek, hogy a korrekt eladásért cserébe ők is korrekt vételhez jussanak. Nem mondom, hogy mindenki normális, mert nem abból van a többség, de siman megunhat valaki egy autót vagy venne egy jobbat mert bővült a család vagy nagyobb lett a pénztárca. Legalábbis én ebben hiszek, nekem egy 18 éves autóm van, de szerintem pár év múlva eladom és nem azért mert ócskavas, hanem mert jobb lenne valami 100+ lóerős szedán is lassan.
2018. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
A kereskedésekben lévő autók mind hulladékok, mert a kereskedők legyilkolták őket és nem szervizelték őket! Vagy ezeket is magánszemélyek hajtották?
2018. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Okosabb nem lettem! Sajnos nem engedhetek meg magamnak új autót, sőt drágát sem, ezért kértem véleményeket! Továbbra is szívesen fogadok tanácsokat! Szép estét!
2018. okt. 26. 21:43
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
A tanács egyértelmű: Tök mindegy ki árulja az autót, kereskedés vagy magánszemély, mindkettő lehet jó vagy rossz. Meg kell nézni alaposan.
2018. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nèzz meg mindegyikből több pèldànyt, utàna màr làtni fogod a különbsèget az àllapotukban. Az àllapot a lènyeges, nem a km, a ràdiò vagy az ajàndèk Wunderbaum.

Yaris, Clio, Corsa az èn sorrendem. Hozzàèrtő szakemberrel menj nèzelődni, ő olyat is meglàt-meghall amit te talàn nem.

2018. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!