Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic 2000-es évek...

Honda civic 2000-es évek körül mennyire jó?

Figyelt kérdés
Autó vásárláson gondolkozom és úgy hallottam a hondák megbízhatóak. Benzines érdekelne és az hogy melyik a legmegbízhatóbb motor közülük. Valakinek véleménye vagy tapasztalata van?
2018. okt. 27. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Megbízható, bár nem mai gėpek. Viszont nagyon alaposan át kell nėzni mert sok a szėthajtott pėldány.
2018. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1999-es Honda Civic 1.4i Comfort-om van, 2000-ben lett forgalomba állítva. 75 lóerős 1396 cm3

"angol típusú"Honda Civic-em van (Angliában rakták össze.). Ha konrkét kérdésed van írj nyugodtan.

Most vizsgáztattam Németországban, és 2020 októberig megkapta még a német forgalmit


Tapasztalatom az autóval:



Véleményem szerint ennek az autónak az az erőssége, hogy a kritikus alkatrészei (motor, kormánymű, sebességváltó stb) nagyon bírják a strapát.



Ilyen kormban már természetsen előfordulnak az én hondámban is kissebb hibák, és igen a rozsda is megjelenik, de komolyan használatot befolyásoló hibát nem tapasztaltam.


141 ezer km van most benne és elég egybehangzóaka véleméynek, hogy még egyszer 140 ezret úgy elmegy mint a huzat....én is úgy látom.



Ami hibák voltak a vizsga előtt:


bal hátsó ABS szenzor kiégett, és nagyon gyötrelmes volt kicserélni, mert egyik autóelektronikai szerlő sem tudta kicserélni....de végül emgoldottuk.

a szerelői tudással volt gond itt, nem az autóval.


Két hátsó keréknél a szilenblokkok elkoptak, a német műszaki vizsga előtt ezt cserélni kellett (Németországban vagyok).

Bal első biztonsági öv kicst beragadt, javítani kellett


Autó alja rozsdásodott javítani hegeszteni kellett.


Néha a centrál ajtózárral szoktak még kisebb gondok lenni.


Ilyen hibák előfordulnak. De hát ugye 19 éves autóról beszélünk....



Viszont ameddig ezeket ki lehet javítani aztó menni fog, a motor nagyon erős, szinte elpusztíthatalan. A 75 lóerős motor 130-140-nem tartósan stabilan megy. Németországból ezzel járok haza.

140 felett is lehet neki nyomni, de tartósan nem nagyon lehet vele 150-160-menni, mert nincs mega stabilitás, elrepül aztó, plusz a tartós 160-at már a motor se bírná el szerintem.

De ennek csak német autópályá van jelentősége.


Az egyetlen dolog szerintem ami kinyírhatja az autómat: a rozsda, arra nagyon kell vigyázni, és azonnal javítnai, ha valami gond van, nehogy porrá rozsdáljon és fennakadjon a vizsgán. Oylan autó nem nagyon létezik szerintem ami még 19 évesen is teljesen korrózióálló, és a ez a Hondára is igaz.

Sok Honda és más japán autó végzi úgy huszonévesen, hoyg semmi baja, de már annyira szétrozsdált, hoyg nem éri meg javítani.

2018. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!