Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik már ráfáztak egyszer...

Akik már ráfáztak egyszer használtautó vásárláskor, nem féltek hogy újra megjártok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Átnézetem és kész és meg ha rafazok is sokkal olcsobb mintha ujat veszek.
2018. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még soha nem volt új autóm!

Amúgy se tenne jót a "közérzetemnek", ha sok milliót kellene buknom rajta az első években.

Még soha nem fogtam mellé, mivel nem dőlök be meséknek,

nem vásárolok huszadik viszonteladótól,

kétes személyektől,

kisebbségtől,

nem a km.órára hagyatkozok, hanem a valós állapotot nézem,

továbbá az eladó személye és körülményei is adnak támpontot, ezért csak tulajdonostól és csak háznál veszek autót.

Természetesen értek is hozzá.

2018. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Autószerelő vagy?
2018. okt. 31. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első autómat még naivan használtan vettem. Igaz első tulajos, magánszemélytől, nem külföldről behozott, szervizkönyvvel, minden szervizszámlával szépen lefűzve új korától. Állapotfelmérésre is elvittem. Szerencsém volt vele, nem volt vele semmi gond.

Viszont annyi rémtörténetet hallok, olvasok, pl itt az oldalon is... Olvastam már itt is olyan tanácsot, hogy ha valamilyen műszaki gond van egy autóval, akkor nem a javítás a megoldás, hanem a hibát elhallgatva sunnyogva el kell adni. Az ilyen dolgokon én elképedek és nem mernék már használt kocsit venni.

A második autómat már újonnan rendeltem.

2018. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Mint már írták, egy új autón sokak bukik az ember az első években, megfontoltan szórjuk a pénzt és ilyenre nincs keret.


Az utolsó autóvásárlásnál nem csináltam olyan jó üzletet mint elvártam magamtól, de időszükében voltunk és a párom is kikötötte hogy neki A3 kell, tehát eléggé leredukálódott a lehetőségek száma.

Ezután is használtat fogunk venni, viszont most mindkettőnknek van autója, tehát ráérősen, megfontoltan tudjuk a következőt beszerezni.


Ha mégis szr kerülne a palacsintába akkor sincs probléma, egyikünk 2 heti fizujából vesszük, ha csak virágtartónak lesz jó az sem a világvége.


Szóval nem, mindig használtat fogok venni

2018. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Nem vagyok autószerelő.

Régebben sok autót hoztam be Németországból úgy, hogy tudom, hogy miket kell néznem rajtuk. Először természetesen meghallgatom a tulaj "meséjét", azután megnézem az autót, hogy úgy van-e.


Amúgy csak középkategóriától felfelé, és csak német autó, megfelelő egzisztenciával rendelkező tulajtól, akinek nem volt gond a szervizköltség.


Alapszabály, hogy ócsó autót nem veszünk, mert azt -többnyire- "olcsójánosok" tartják, akik minden fillért sajnálnak az autójuktól.


Még annyit, hogy attól, hogy valaki autószerelő, még egyáltalán nem biztos, hogy ért is az autóvételhez. Pl. egy jóbarátom 30 éve autószerelő. A régi 124-es Mercijének az eladása után, még minden autójával befürdött.

Motorikusan mindent tud, de amikor mutatom neki, hogy itt meg itt volt sérülve az autó amit megvett, csak csodálkozik.

2018. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, kifejtenéd, mit jelent nálad a ráfázás?

De nem a kuplung csere?

2018. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!