Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha most vásárolok egy vadi új...

Ha most vásárolok egy vadi új kocsit, akkor a kocsi árán kívül miket kell fizetni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenekre, hogy kötelező biztosítás, adó, stb. Szóval általánosságban miket kell fizetni egy személygépkocsi után?

2018. nov. 1. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szalonban egy ún. üzembehelyezési díjat számítanak majd fel: ez tartalmazza a műszaki vizsga díját, a névre írás költségét is.

Ezt az adott típusnál pontosan megmondják majd neked, nagyságrendileg 120-180e Ft, nem extrém esetben.

2018. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kapsz egy árajánlatot ami tartalmazza az üzembe helyezési díjat is . Neked csak az adó és biztositás lesz utána pluszba.
2018. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

A kocsin volt egy 27%-os áfa, az 1 misi (de az ugye benne van az árban), Ezen kívül nekem volt egy 170 ezres üzembe helyezési díjam (aminek a nagy része vagyonszerzési illeték) plusz én kértem még 170 ezerért kiterjesztett garit ingyen kötelező szervízzel+alkatrészcserével, 37 volt az éves kötelező biztosítás és 90 az éves Casco.

Szóval először a munkáltató adózott a fizóm után, aztán én ...és utána mèg kétszer én. Fuck goverment 😡

2018. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval üzembe helyezési díj, ami a papírmunkát tartalmazza, utána pedig kötelező biztosítás, teljesítményadó, esetleg casco és ennyi?
2018. nov. 1. 19:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy soroltad.
2018. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesítményadót nem rögtön kell fizetni, hanem 2 részletben március 15-ig és szeptember 15-ig.
2018. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi
2018. nov. 1. 19:55
 8/13 anonim ***** válasza:
A Casco viszont erősen javallott. Nincs ellophatatlan kocsi, csak a Casco tud kártalanítani ,,,vagy ha összetöröd, az sem egy jó érzés és igencsak milliós a bukta, ha nincs casco.
2018. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezen mi olyan meglepő, hogy az autókra is, mint mindenért áfát kell fizetni... Ha veszel egy mosógépet, azon is van áfa. Ha veszel egy liter tejet, azon is. Ha tankolsz egy liter benzint, azon nem csak áfa, hanem jövedéki adó is van. Sőt, a jövedéki adó áfáját is kifizettetik veled. Ez mindig is így volt...


A kérdésre visszatérve, általában az összes autómárkánál az árlistában áfás ár van feltüntetve. Tehát ha kapsz egy kocsira mondjuk 5 milliós árajánlatot az általában áfás ár, nem kell még 27%-ot rászámolni.

Én idén februárban vettem új autót. A vételáron felül a forgalomba helyezés költsége 150.000Ft volt. Ez tartalmaz egy műszaki vizsgát, rendszámot, forgalmit, törzskönyvet és mint egy használt autónál, annak a költségét, hogy hivatalosan a nevedre írják. Az adóról szóló határozatot és csekket március 15 és szeptember 15 előtt néhány héttel fogják postázni. Tehát ha pl most veszed az autót, rögtön nem kell fizetni semmit, majd idővel postán küldik a csekket. Én februárban vettem az autót. Március 15-ig nem kaptam semmit. Valamikor május környékén küldték a papírokat, az adó időarányosan volt kiszámítva február és március 15 között, amit utólag kellett befizetnem. Szeptemberben már a rendes féléves díj jött. Kötelező biztosítást is kell kötnöd természetesen. Ez attól a naptól kell, hogy szóljon legkésőbb, amikor hivatalosan nevedre kerül az autó. Nálam ezt elcseszték, mert mint utólag kiderült a szalon már két héttel azelőtt elintézte a nevemre irtatást, mikor szóltak, hogy lehet biztosítást kötni és elvinni az autót. Utána jött a meglepi a biztosítótól, miszerint hiába tudtam hivatalos átadási jegyzőkönyvvel igazolni, hogy ki se hoztam az autót a szalon kapuját, ők hivatalból úgy veszik, hogy szándékosan nem kötöttem rá biztosítást és úgy furikáztam vele. Azaz több ezer forint fedezetlenségi díjat kiszámláztak önhibámon kívül. Erre érdemes odafigyelni. A kötelező új autóra általában alapból magasabb, bónuszfokozattól függetlenül, mint egy régire. Nálam 52.000Ft/év. Cascot is érdemes kötni egy új autóra. Az mondjuk nem olcsó. A teljes körű nekem 100.000Ft/10% önrésszel 110.000Ft/év.

Kb ennyi. Ugyan azokat fizeted kb mint egy használt kocsi vásárlásakor, csak minden kicsit drágább.

2018. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9es én is most vettem új autót. Nem az áfa a gond, hanem a vagyonszerzési illeték. Ami lakásoknál is van. A már keményen megdolgozott és leadózott pénzemből, most újra adózom az államnak vagyis duplán...Ha valaki elissza, eszi szórakozza a fizetését akkor nem fizet pluszban semmit sem...41f
2018. nov. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!