Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003-as évjáratú Ford Focus-ba...

2003-as évjáratú Ford Focus-ban folyton kiég a, , H7” típusú (tompított fényszóró) izzó. Tudnátok javasolni valamit, járt már más is így?

Figyelt kérdés
2003-as évjáratú Ford Focus-ban folyton kiég a ,, H7” típusú (tompított fényszóró) izzó. A bal oldalit már ki sem cseréltem, mert nagyon macerás és 2-3 hétnél (van mikor több, de lutri, a jobb oldali kb.1 éve működik) tovább úgysem működik. Az év elkövetkező időszakában már nagyobb szükség lesz a lámpára, mert több lesz a sötét órák száma! Eddig olcsóbb izzókkal próbálkoztam (pl. : QLUX Izzó,12V 55W H7). Vegyek drágábbat (de melyiket), Vagy LED-eset (de melyiket)? Tudnátok javasolni valamit, járt már más is így?

2018. nov. 2. 20:12
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Tungsram meg Hella izzókat szoktam belerakni. A sima, legegyszerűbbet, 700-1000Ft között van. 1 évnél azért többet bír. És mivel a foncsorozás még elég jó, simán látok vele. Szinténk Mk1 Focus. Tényleg szar az akksinál cserélni :)


LED-et nem ajánlom, összevissza világít. Te se látsz, meg a szembejövő sem.

2018. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Legutóbb már azt a technikát használtam, hogy kivettem a lámpát és úgy cseréltem ki az égőt. Egyszerűbb. :)

2018. nov. 2. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem érinted meg véletlenül kézzel az izzót?


Mert ha nem user error miatt kiég 2-3 hetente, akkor valószínű erősen ingadozik az áramerősség, amin egy beépített szabályzó segítene.

Nem ritka eset, pl Bentley Continental GT-nek is gyári hibája ez, hogy zabálja az izzókat.

2018. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra odafigyelek, hogy az izzó üvegrészéhez nem érek hozzá, csak a 2 érintkezőt fogom meg!
2018. nov. 3. 11:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Közben vettem egy garnitúra Osram Ultra Life típusú izzót, abból a megfontolásból, ha már a nevében is benne van, hogy hosszú életű, akkor biztos úgy van megcsinálva, hogy kevésbé legyen érzékeny egy kis feszültségingadozásra (ha már 4 év garanciát mernek rá adni).
2018. nov. 20. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek is folyton kiégtek FOCUS I-ben az első izzók, úgy emlékszem valami olyasmit mondtak neki a szerelők, hogy a feszültségingadozás volt a ludas (tipushibája). Ezen a vonalon kellene nyomozni, esetleg feszültséget mérni vagy autóvillamosssági szerelőt megkérdezni, tud-e rá olcsó megoldást, lehet hogy fesszabályzót kellene cserélni vagy hasonló.
2020. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg több, mint 2 éve van bent az említett Osram Ultra Life izzó, azóta még nem égett ki, jó választásnak tűnik.
2020. dec. 21. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez jobban bírhatja a feszültség ingadozást, én is hallottam hogy a feszültség szabályzó szokott vacakolni Focusokon.
2020. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!