Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van jogosítványom, de félek...

Van jogosítványom, de félek az emelkedőn való elindulástól, ezért félek is autóval közlekedni. Gáz?

Figyelt kérdés
Autóm pár hónapja van, jogosítványom fél éve van. Ahol lakok, sajnos dimbes-dombos utak vannak. A munkahelyem is majdhogynem egy dombon van, elkerülőút sajnos nincs. Szoktam gyakorolni egy félreeső emelkedőn az elindulást, de az csak kézifékkel megy. Kézifék nélkül egyáltalán nem megy.Attól is tartok, mivel ott gyakorlok, ahol nincs forgalom, megy a kézifékkel való elindulás, de olyan szituációban még nem voltam, hogy forgalomban, állnak mögöttem, és úgy kell elindulnom, félek attól hogy azért nem fog menni az elindulás, mert tudom, hogy állnak mögöttem, mennének már,stb. Ahol gyakoroltam, ott nem állt mögöttem senki szerencsére. Szóval még nem kerültem olyan szituációba, hogy forgalmas úton meg kelljen állnom emelkedőn és el kelljen indulnom, és félek, hogy egyszer abba kerülök és nem fogok tudni elindulni még kézifékkel se. A vezetés jól megy, nincs panaszom. Mit kéne tennem? Nem is kellene így vezetnem?
2018. nov. 3. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Használd a kézifékes módszert! Én szinte mindig azt használom, mert így legalább nem ég feleslegesen a féklámpám :)
2018. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Gáz, de gyakorlással orvosolható.
2018. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlás vagy automata váltó.
2018. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert semmi félelmetes nincs benne.
2018. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni, hogy akarsz-e vezetni, vagy nem.

Megtanulni csak gyakorlással tudod, vagy rábízod magad a technikára, ami megoldja helyetted a feladatot, már írták a titkot: automata váltó.

2018. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Benzines autó?


Dízellel gond nélkül elindulsz emelkedőn kézifék nélkül is...


Akár benzinessel is de ahhoz megy gyorsan kell dolgoznod a lábaddal ami kezdőként tuti nem megy. :)


Amúgy meg marha egyszerű a kézifékes indulás, főleg ha elsőkerekes az autó.

Beteszed sebességbe, engeded fel a kuplungot és érzed, hogy emelkedik az autó eleje, akkor elkezdesz neki gázt nyomni és kiengeded a kéziféket és már megy is előre az autó.

Szerintem tök egyszerű művelet :)

Nincs ismerős aki segítene megmutatni?

2018. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Automata autóm van. Fékről lelépek nem gurul vissza. Vegyél autót ne egy fillér baxó xart mindenféle kurblikkal.
2018. nov. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Benzines autóm van, első autóm. Pár hónapja vettem. Nem szeretnék váltani automatásra. Megmutatták már a kézifékes elindulást, és szoktam is gyakorolni, pl ma is gyakoroltam, de elhagyatott helyen szoktam, ahol nincsenek autók, nem áll mögöttem autó. El tudok kézifékkel indulni. Csak attól félek, hogy ha " élesben " kellene elindulnom kézifékkel úgy, hogy mögöttem állnak, kapkodni fogok, elsietem,akkor nem fog menni és ettől rettegek.
2018. nov. 4. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, ezen az segít ha elindulsz és vezetsz. Minden egyes sikeres indulás önbizalmat ad, minden elszúrt tanít valamit (nem kell kapkodni, stb). Őszintén én ettől féltem meg a lefulladástól a legjobban. Most heti ~300 km-t vezetek a bevásárlást és munkábajárást kivéve, ami nem sok, de ezt 3 különböző autón céges ügyekben mindig új helyre. Ez a pár száz km többet jelentett hetente mint tízezer a sajátommal a munkahely-lakás között. Új helyek, új kihívások, gyakorolni gyakorolni, gyakorolni.
2018. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle félni....


És ha lefulladsz mi van? semmi :D

Előre ugrik egy kicsit az autó nem hátra.

Gyorsan behúzod a kéziféket és indítasz.


Ha gondolod tegyél egy T betűt az autó hátuljára.

Én ha T-betűs autóval találkozok akkor mindig távolabb állok meg tőle, hogy ne "idegesítsem" a közelségemmel. :)

2018. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!