Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csereperidódus...

Vezérműszíj csereperidódus túlléplése mennyire megengedhető?

Figyelt kérdés
Édesapám vásárolt egy használt dízel mazda 626-ost, de sajnos a szervizelése csak 2009-ig van vezetve, amikor is 162ezer km-nél lett a vezérműszíj cserélve, a volt tulajdonos szerint cserélt ő azóta vezérműszíjat, de nem 100% biztos benne - így én úgy veszem, mintha nem. Most 274ezer km van a gépjárműben, de körülbelül egy hónap lenne, míg megérkezne a szükésges alkatrész hozzá. A kérdésem az lenne, hogy addig használható egyáltalán a kocsi - esetleg kímélő, alacsony fordulatszmon, városi használatban, vagy egyáltalán ne is kockáztasson az ember? Olvastam, hogy sajnos szemrevételezéssel sem állapítható meg a szíj állapota, bár mindenképp cseréljük, természetesen más kopó alkatrészeklet is, mint fékbetét stb, ezeknek mondjuk az állapotán is látszik, hogy szükséges.

2018. nov. 3. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Használt autó esetében a vezérműszíjjat AZONNAL le kell cserélni, ha csak nincs hiteles bizonyíték (számla, munkalap) a cseréről.


A "nem 100%-ig biztos benne" meg ordas nagy kamu. Egy vezérlés-csere elég drága multság (kb. 100e forint), erre csak emlékszik az ember...


Én nem mennék vele csak ha nagyon muszáj, mert egy esetleges szíjszakadás a motor végét jelentheti.

2018. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!