Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DSG váltós autót, sok kilométe...

DSG váltós autót, sok kilométerrel szabad vásárolni?

Figyelt kérdés
Van egy elég pöpec állapotú VW Touran, amiben 290.000km van, DSG váltós, 2.0PDTDI és 170 lóerős. Nagyon fáj rá a fogam, de valamiért a sok kilométer, és a dsg visszatart. Nem tudom, egy ilyen váltónak az élettartama mennyi, bírja-e a kiképzést ilyen futásteljesítménnyel még vagy 100-150ezer kilométerig? Tételezzük fel, hogy az előző gazdája normálisan használta, és van szervízkönyve is. Németországból származik, megkapott minden olajcserét és alkatrészcserét időben.

2018. nov. 4. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
2.0 pdtdi. Lesz a valtobol bontott ne parazz ez a motor ha megelte a 290e kmt akkor mar egyszer cserelve volt, a kov uj motort mikor megveszed tuti kapsz valtot is melle :)))
2018. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Na ja, aztán egy év múlva megint cserélhet motort!!
2018. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

A múltkor volt előttem a szervizben egy 600.000 kmt futott DSG-s Passat és semmi baja nem volt.

A titok: 60.000 km után olajcsere!

2018. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig volt egy 5os Golfom, ami 2.0pdtdi volt, 2 év alatt 70ezret tettem bele, 280 ezernél adtam el. Most egy 2.0pdtdi Octaviam van, 263ezer van most benne. Második tulaj vagyok, az elsőt ismertem, jól bánt az autóval, eddig semmi motorikus baja nem volt. Szóval nem értem mi bajotok a 2.0pdtdi-vel, ha normálisan karbantartod, időben cseréld az olajat, akkor nem lesz baja. Bosch PD elemmel pedig nem nagyon szokott baj lenni. De sok a birka, aki leszarja ezeket, annak bármi tönkremenne. Szóval a váltó a kérdésem, nem a motor!
2018. nov. 4. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt nincs honnan tudni. Lehet volt már benne kuplung cserélve, és most el fog menni még 200 ezer km-t. De lehet pont alattad fog beszarni 2 hét múlva. Mindenesetre próbáld ki, és ha picit is rángat menet közben akkor ne vedd meg. Ha minden klappol, akkor vedd meg, és azonnali olajcsere.
2018. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik DSG, a 7 sebességes szárazon fut, abba nem kell olajat cserélni, a 6 sebességes nagyon kényes rá, abba 40 000-nél ajánlott a csere.
2018. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!