Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi a legtahóbb...

Szerintetek mi a legtahóbb szabálysértés (autó-) vezetés közben?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogosok vagy kerékpárosok veszélyeztetése.


Bár az lehet, hogy már nem is szabálysértés, hanem egyenesen bűncselekmény.

2018. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a mások veszélyeztetése. Amit a legjobban utálok hogy index nélkül hirtelen fék és kanyarodás.
2018. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármi, ami miatt ember sérülhet vagy halhat meg. Főleg, ha szándékos.
2018. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekkel egyetértek, hogy ezek súlyos dolgok, de nem tahósághoz sorolom.

Írok egy példát arra, szerintem mi az.

Keskeny egyirányú utca.

A kertből kijön elém egy kocsi. Eddig még oké volt.

Megáll (ekkor már nekem is meg kellett állnom. Középkorú nő utasa komótosan kiszáll. Leveszi kényelmesen a kardigánját, szépen összehajtogatja, cseppet sem sietősen beül. Ekkor már sor alakult ki mögöttünk.

Elindulnak, én is mögöttük.

Közben látom balra, a füvön álló kocsi elkezd tolatni. Pont nekem jönne. Nem is érzékel talán? Röviden odapöttyentek a kürtre.

Erre egy bácsi kiszáll, oda jön hozzám: Tolasson hátra.

Jó fej akartam lenni, de most neki segítsek, vagy induljon el hátra az egész sor?

Nem mozdultam, mutatok hátra, mi van.

Visszaül, s folytatja a tolatást.

Hátra figyelve nagyon megyek én is vissza. Mondom kiáll, s végre mehetünk. Kb. 20 métert curükkoltunk így.

És mi végre volt ez az egész?

A két kocsi helyett cserélt. A tolatós helyére állt az első kocsi, a bácsi meg egy kicsit arrébb ment ki a fűre.

Szóval úgy tartottak fel egy csomó embert, hogy nem is mentek sehova.

2018. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megálltam egy zebránál átengendi a gyalogost, a mögöttem lévő magyar kamionos meg elindul és balról szépen kielőz a zebrán. A gyalogos a zebra közepén meg csak nézett. Köpni nyelni nem tudtam.
2018. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lámpánál a másik sorból kielőzni, autópályán a 130-al előzőt levillogni.
2018. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedvencem még a kanyarodó sávban elmenni a dugó miatt álló sor mellett, majd befurakodni.

Hasonló az M3 bevezetőn a benzinkúthoz ki, ott átdöngetni, végül a leállósávban elmenni a sor mellett, s ahol az Újpalotai/Újpesti lehajtó kezdődik, ott visszapofátlankodni.

Betolatnál a parkolóba (index megy, tolatólámpa szintén), s egy szemfüles beáll gyorsan.

Van még jó pár.

Hogy melyik a legdurvább, nem tudom.

2018. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérdés, hogy tahóságnak számítjuk-e a konkrétan emberéletet veszélyeztető dolgokat... pl. lakott területen 120-zal zúzni áthajtva a piroson.


Ha csak szimpla tahóságokat nézünk, számomra ezek szokták kihúzni a biztosítékot:

- csalinkázik össze-vissza a buszsávból, úgy, hogy a busz nem tud tőle menni vagy megállni a megállóban

- rodeózás a parkolóban este 11kor, veretés, gizdulás

- büntetőfékezés


ami meg nem valószínűleg nem szabálysértés (nem vezetek, így nem tudom a KRESZT A-tól Z-ig), de tahóság, az a másik autósnak, biciklisnek, gyalogosnak ocsmányságokat beszólás, aludoboz nekikdobása kocsiból.

ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!