Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás intézésével...

Autóvásárlás intézésével kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Használt autót vásárolok magánszemélytől (magyar autót), és nem tiszta teljesen az ügyintézés folyamata.

Nálam így állt össze fejben a folyamat:

amint kifizettem a vételárat és elhoztam az autót, akkor utána rögtön el kell vinni eredetvizsgára és még aznap meg kell rá kötni a biztosítást. Majd az adásvételivel, az eredetvizsgával, a kgfb befizetését igazoló dokumentummal, törzskönyvvel be kell mennem a helyi okmányirodába és intézni az átírást. Mit hagytam ki?


Azt hol és milyen adat alapján tudom lekérdezni, hogy a vásárolni kívánt autón nincs hitel, és nincs rá kiszabva egy vagon parkolási bírság?


Ha az autodna oldalon megadom az alvázszámot, akkor ott utána tudok járni a tényleges km futásnak és annak, hogy az autó valóban mo-i első üzembe helyezésű-e?


Köszi a segítséget!


2018. nov. 7. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól tudod.


"Azt hol és milyen adat alapján tudom lekérdezni, hogy a vásárolni kívánt autón nincs hitel, és nincs rá kiszabva egy vagon parkolási bírság?"


Parkolási bírság, autópálya bünti nem téma, mert az adásvételi dátuma határozza meg, hogy kinek kell kifizetnie. Ha a büntetés kiszabásakor nem te voltál a tulajdonos akkor nem neked. Az adásvételibe mindig írasd bele, hogy "per és tehermentes". (az autodna oldalt nem ismerem)

2018. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ja igen, ez kimaradt: akitől veszem az autót, a forgalmijával mi lesz? Azt megkapom a vételkor és leadom az okmányirodában átiratáskor?
2018. nov. 7. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, vinni kell a törzskönyvvel együtt. Ennek a neve ellenére nem könyv hanem plasztik kártya formájú, és a tulajdonjogot bizonyítja. Arra van ha a forgalmit az autóval együtt ellopják, akkor tudjad bizonyítani hogy a tied.

Mindkettőt elveszik az átíratáskor. Új forgalmit a helyszínen, új törzskönyvet meg postán kapsz.


Amiket kérdeztél azt a navnak az oldalán le lehet kérni. Én úgy tudom hogy 2 lekérés emberenként ingyenes, a többiért fizetni kell.

2018. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. nov. 7. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen pontos.

Az adásvételire pontosan kell az átadás átvétel időpontja (óra:perc) utána már csak a te nevedre kötött KGFB-vel közlekedhetsz.

Átíratásra 15 napod van mint vevő. Az eredetvizsga is addig kell. Viszont ezt célszerű már az adásvételi aláírása előtt megcsináltatni az eladóval. Így elkerülhetsz egy csomó buktatót, ha esetleg gond van (lopott, korrodált az alvázszám stb.)

Okmányirodába valóban mindent vinned kell. Adásvételiből 2 példányt! Érdemes ügyfélkapun időpontot kérni, akkor kb 10 perc az egész. Új forgalmit azonnal megkapod, törzskönyv pár hét alatt postán jön.

Az autodna nem fogja megmutatni mennyi a valós km benne, csak a hivatalos szerveknél tett bejegyzések vannak benne. Pl káresemények. De ha magyar és nem túl öreg, akkor szintén ügyfélkapun elég sok mindent meg tudsz tudni róla.

2018. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen ezeket a szerződésben leírandó dolgokat elolvastam a neten, legyen beleírva, hogy per- és tehermentes, 4 példány kell, ilyesmi. Az eredetvizsgát nem értettem egészen, hogy miért az autó kifizetése után kell a vevőnek megcsináltatni - nekem az lenne az ésszerű, hogy ez előtte történjen meg.

Ebben a kerületben az okmányirodában a csilláron is emberek ülnek a nap minden szakában, úgyhogy egyszerűbb a vásárlást követő napon odamenni nyitásra, egy kevés szendviccsel meg üdítővel :)

2018. nov. 8. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem érted.

Tök mindegy hányan lógnak a csilláron, foglalsz neked tetsző időpontot ügyfélkapun és nem kell várnod egy percet sem, de kerületenként több kormányablak is van. Ha már úgyis az autó nálad... De mehetsz bármelyikbe bármelyik kerületben, városban. De ha neked ilyen sorbanállási fétised van...:)

2018. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam már párszor okmányirodában, nem véletlenül írtam amit írtam. De jól van, akkor nem értem, legyen úgy ahogy gondolod.
2018. nov. 8. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam, csak én időpontot foglaltam:)
2018. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!