Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg olyan rosszak a 2...

Tényleg olyan rosszak a 2 ezres diesel motorok autóknál?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm épp autót akar vásárolni, és bármilyen autó szóba jöhet bármilyen jó áron, ő rá sem néz mert 2 literes a motor, nem pedig 1.9-es.


Ezt nem nagyon értem, főleg úgy hogy semennyire sem értek az autókhoz.


Leginkább ezekről az autókról esett szó:

-Audi a4-esek 2002 és 2006 közöttiekről,

-VW Passatok 2006-2009 körüliekről.

-Meg 3-as széria BMW-k, 2005 és 2007 közötti évjáratokról.


Ugyanaz a motor lenne bennük? Állítása szerint hamarabb tönkre megy a 2 ezres, és bajosabb mint az 1.9-es motorok, szóval csak azt akar venni.


Ezt elmagyaráznátok nekem?


Illetve a kérdés második fele, ha csak a fent említett 3 féle autó közül választhatnál, melyik lenne az és miért?


Én a BMW-ktől a hibák miatt félek, az audit hamarabb ellopják mert tömeg, a passattal mondjuk nem lenne bajom, csak csufi a kerek lámpa 😅



2018. nov. 8. 03:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak begyepesedett, szűk látókörű emberek, akik szerint a Kádár-rendszerben minden jobb volt, esküsznek a képcsöves tévékre és hiszik, hogy az igazi dízel csakis az "egykilenc" dízel. :-)
2018. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 2 literes pd tdi vw motorok foglalkozosak. De amo 2 literes es nem pd az ma nem olyan hitvany.


De a bmw nem volkswagen, ott a motor. Haat oo.. Pont olyan nyug mint a 3 literes ergo tokmindegy, szoval....

2018. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért 2.0 dízelből van egy pár...

A VAG 2.0 PDTDI tényleg kerülendő, többsége beteges, de utána lehet olvasni hogy melyikek. Egyáltalán nem az összes. 2.0 CRTDI pedig kifejezetten jó.


A fenti háromból ár érték arányban Passat, eggyel fiatalabb modell, mint az A4, az azért számít. 4 év plusz fejlesztés meglátszik.


BMW-t hanyagolnám ilyen tájékozatlan és low budget vevőnél

2018. nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy autót nem megvenni drága, hanem fenntartani!

Ha képes vagy elfogadni, hogy egy-egy szerviznél 2-300e ft rá kell költeni egy 10+ éves dízel középkategóriás kocsira, akkor nagy meglepetés nem fog érni.

Ha ez elfogadhatatlanul sok, akkor ne a kendácsolás felé menj, hanem keress magadnak egy kis benzines opel astrát, fabiat, focust stb.

2018. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert a VW konszern 2.0pd-ből nagyon motorkód alapján kell válogatni hogy melyik a jó, értsd úgy hogy megbízható. Az 1.9-ből meg bármelyiket veheted. A BMW-meg hát... az E90 az egyik legdrágábban fenntartható BMW.
2018. nov. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

Azt nem lehet kijelenteni hogy az összes 2.0 dízel motor rossz.


A Toyota 1cd-ftv motorja kifejezetten jó.

A vag bkd motorját pedig folyamatosan szidják. Az összes vag 2.0 dízel motort nem ismerem, de ha dízel vagot vennék az mindenképp 1.9 lenne hogy nyugodtan aludjak.

2018. nov. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:

"Tényleg olyan rosszak?"


Tényleg.

Illetve nem.

Pontosabban nem mindegyik.

Persze azért akad jó is.

Tulajdonképpen elég sok jó van.


Szóval, a fene sem tud erre pontos választ adni. :D

2018. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem én akarok venni autót. Ha én vennék, akkor nekem most lenne az első autóm, és mondjuk egy Peugeot 206-ost vennék, vagy egy kicsike opelt :D


Én sem értem miért csak ezek az autók jönnek szóba. Anyáéknak volt már két e90-es BMW-jük is, 14-15 éves, 2500-as benzines motorral, a másik 2 ezres. Mondanom sem kell, hogy a gatyánk is ráment, meg mire elugrottunk a boltba, a fél tank oda lett :D

Azóta egy 2011-es Passatunk van, nagyon kényelmes, nagyon keveset fogyaszt, és költeni is alig kell rá.


Igazából az ismerősnek a fenntartással nem lenne probléma, de nyilván nem akar az autóra többet költeni mint amennyit ér.


Voltunk megnézni egy 2006-os 320-as BMW-t, dízel. Az normális, hogy az autó menet közben tök merevnek tűnt, és minden egyes útrepedésnél a fejünk verte a falat majdnem? Vagyis nem tűnt olyan szép simának benne az utazás, mintha fapados lenne. Azt hallottam azért ilyen, mert ezek az autók sportautók, és ezért ilyen a lengéscsillapítója.. (vagy mi)

2018. nov. 8. 09:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Kimondottan jók általában a 2000-res dízelek, egyedül a 2005-2009 közötti 2.0 PDTDI motoroknak vannak apró nyűgjei a VW csoportnál, de igazából ezek is könnyen orvosolhatók, ha időben rendberakod (olajpumpával szokott gond lenni).
2018. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az 1.9-ből meg bármelyiket veheted."


Jah...


[link]

2018. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!