Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladása után terhel...

Autó eladása után terhel valamiféle felelősség?

Figyelt kérdés

Örököltem egy autót, mely édesapám halála óta garázsban áll, most 3 hónappal később a nevemre került hagyatéki után. De nem tudom mibaja van.


Ilyenkor mit írjak rá a papírra adasvetelnél?

A vevő által felmért állapotban? Ez jó?


Nem akarok semmilyen felelősséget vállalni


2018. nov. 8. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert pl nyugodtan átnezetheti saját költségén az nem érdekel. De ha valaki látatlanban akarja megvennie én arra nrm akarok semmit vállalni
2018. nov. 8. 15:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért azt csak tudod, hogy működik-e. Esetleg apukád használta-e, és szervizelte-e...

Ha semmi infód, akkor tedd fel áron alul, és a szerződésbe írd bele, hogy az eladó nem ismeri a jármű műszaki állapotát, felelősséget nem vállal érte.

2018. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2# így akartam én is.


Nem együtt éltünk, ezért fogalmam sincs az állapotáról. Apum ismerve olyan volt, hogy használta 10 évig, kötelező szervizen kívül (olaj stb) mást nem kapott, mert 10 évente vett újat

2018. nov. 8. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen autóról van szó? Nem lehet hogy érdemes lenne inkább megtartani?
2018. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagybátyám egy pár éve eladta a közel 20 éves autóját valami netről letöltött sztenderd szerződésszöveggel (magánember magánembernek, a vevő által megtekintett állapotban stb.). Még bele is írtak pár problémát, amiket a nagybátyám elmondott neki (volt bőven).


Az illető megnézte az autót, nem kérte, hogy szerelőnél nézzék át, aztán amikor az eladás után 5 nappal szétesett alatta, beperelte a nagybátyámat, és annak rendje és módja szerint elbukta a pert.


Megnézte az autót és annak tudatában vette meg hogy vannak vele bajok. A konkrét hiba nem volt a listán amit írtak, de az eladó/tulajdonos nem köteles tudni minden problémáról, másrészt bizonyította a jóhiszeműségét azzal, hogy amikről tudott, azokat elmondta. Legalábbis emlékeim szerint valami ilyesmi vége lett a pernek.

2018. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!