Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A NÉMET autópályán nincs...

A NÉMET autópályán nincs sebességkorlátozás? Vagy hogy van az hogy ott buntetés nélkül száguldoznak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 10. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Egyes német autópályákon saját felelősségre lehet sebességkorlátozás nélkül közlekedni.
2018. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi száguldozás van abba hogy autónál belövik a tempomatot, vagy mondjuk huzamosabb ideig 200+-al halad, ami meg sem kottyan egy izmosabb autónak. Motorosok is bőven ennyivel, vagy efelett mennek, és még előzésre sincs szükség nagyon, mert aki észlel, az kihúzódik jobbra.


Ott annak ellenére hogy sok szakaszon nincs korlátozás, ugyanakkor felkészültebben, biztonságosabban vezetnek.


Pl nálunk még a 130 is sok, csak meghalnak ennyivel.

2018. nov. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tegnap vétettem, kivittem kedvenc autómat szerelőhöz, és út során mentem vele egy utolsót butus mód elkerülőn 150-el, mivel üres volt csak magamat veszélyeztettem, az a 150 meg sem kottyant neki, éreztem, hogy még bírná, pedig egy 24 éves csak kétezres benzines az alany, most ezt képzeld mondjuk egy 1.8 tsi-vel, az autó kiröhögne( csak ennyi te§§, erre kellek?) viszont a tábla meg szomorú, hogy le van sajnálva, a traffi meg örül, aki meglát itthon az meg potenciális gyilkosnak vél, künn Németországba (németbe) ez a sebesség korlátozás figyelembe hagyható úton semmi, ott max. középső sávba elég. Arról nem tehetünk, hogy itthon Magyarországon (magyarba) országúton 80 a lálektani határ egyeseknél ,autópályán 110, egyeseknél..
2018. nov. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A német autópályák bizonyos szakaszain (nem mindenhol!) nincs abszolút sebességkorlát, viszont ezeken a helyeken a relatív gyorshajtást (útviszonyoknak, forgalmi helyzetnek...) és a követési távolság be nem tartását fokozott szigorral büntetik.
2018. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3. Te fogalmazásgátlót szedsz?
2018. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol.

Állandóak az útépítések, a sebességkorlátozások.

Inkább a követési távolság be nem tartásáért büntetnek.

Ha a rendőr azt mondja neked, hogy "ABSTAND", készítsd az euródat.

2018. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A korlátozás nélküli szakaszokon is 130 az ajánlott.

Csak saját felelősségedre mehetsz gyorsabban.

2018. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az összes autópályán korlátlanul lehet tolni. Csak az építkezéseknél van 120/100/80/60 km/h korlátozás, a veszélyes kanyarokban, illetve olyan helyeken, ahol közel vannak a települések, és a zaj miatt van korlátozás. A korlátozásokat be is tartják a németek, a bevándorlók (kelet-európaiakat beleértve) már kevésbé. Viszont a korlátlan szakaszon (minden korlátozás vége táblával van jelölve) még az 1.2-es Corsával is 160-al mennek. Már ha lehet.

Ugyanis a valóság az, hogy a német autópályák annyira túlzsúfoltak, hogy a valós átlagsebesség 100 km/h körül van. Ha nem állsz éppen a dugóban. Igazából a magyar autópályákon jobban tudsz haladni a konstans 120-140-es tempóval, mint például a német 6-os pályán, ahol mész mondjuk 500 métert 180-al, majd 10 kilómétert 90-el.

2018. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!