Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor kopása szemppotjából...

Motor kopása szemppotjából mindegy hogy 20fokba vagy 0 fokba indítom be a dízelt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még a benzinesnél sem mindegy, de csak laikus autós vagyok.
2018. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte mindegy, az olaj így is-úgy is jóval sűrűbb mint üzemmeleg állapotban.
2018. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen olajat használsz


Egy 0w30as eléggé hamar felépül.

2018. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5w-40
2018. nov. 16. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan miert szamit ez ?
2018. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
motor-élettartam :)
2018. nov. 16. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Az autók 99%-a télen nem 20 fokról indul. Mégsem hullanak szét ettől.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy van garázsom. De ez egy fűtetlen külön álló tégla épület. Hidegebb időszakban, tartós mínuszoknál ez is áthűl. Dízel autóm van, amivel 300.000km fölött járok, mégsem okozott ez idáig semmilyen problémát.

Elméletben számít az a 20 fok különbség, mert pár perccel előbb éred el az üzemi hőfokot. De gyakorlatban ennek nincs igazán jelentősége. Hidegindítás ez is, az is. Ha évtizedekig használod ugyan azt az autót, akkor sem jelentős a kizárólag ebből a 20 fok különbségből adódó kopáskülönbség.

Ha meg akarod nyugtatni a lelkiismeretedet és biztosan tudod, hogy 30 év múlva is ezzel az autóval fogsz járni, akkor szerezz be egy fűtött garázst és/vagy egy motor előmelegítőt, állófűtést! Rosszat nem teszel vele.

2018. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!