Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sárga ködlámpa?

Sárga ködlámpa?

Figyelt kérdés
Régi autókon láttam sárga ködlámpát, illetve napjainkban egy kis sárga Fiat Seicenton. Az lenne a kérdésem, hogy mi ennek a lényege? Hogyan jött ez a sárga szín, és miben más mint a modern fehér fényű ködlámpák?

2018. nov. 16. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ködben, esőben, vizes aszfalton jobban látsz vele, mint egy hidegfényű xenon vagy led lámpával.
2018. nov. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont ezért lehet kapni kifejezetten sárgás fényű izzót ködlámpába: [link]
2018. nov. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Honnan lehet tudni azt hogy az sárga?
2018. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem látsz vele jobban,az enyém is kadmiumsárga.

Téged látnak jobban,mert kitűnsz a tìzezer fénypont közül.

2018. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem látsz vele jobban"


Ezt tapasztalatból határozottan tudom cáfolni. Az előző autóm xenonos volt. Száraz időben nagyon jól lehetett vele látni, de már ha csak vizes volt az aszfalt, egy katasztrófa. A mostani autóm gyárilag ledes. Ennek is hideg fehér fénye van. Ködben, vizes úton semmivel nem jobb, mint a xenon volt. A ködlámpa viszont halogén. Nagyon elüt a fénye, sokkal sárgább, mint a lednek. Ezért gondoltam eleinte naivan, hogy milyen jó lenne, ha menne a ledes fényszóróhoz, betettem egy emelt, fehérebb fényű drága izzót. Az első ködös út után azonnal raktam vissza a sárgás standard izzót. Döbbenetes a különbség ilyen körülmények között a meleg fehér fény javára!


"2. Honnan lehet tudni azt hogy az sárga?"

Ez nem a klasszikus kadmiumsárga izzó, de sárgás melegfehér fénye van. Ezt a színhőmérsékletből (2800 K), a termék képéről ( [link] és a leírásból (egyedi sárgás fény a jobb megvilágításért) lehet tudni.

2018. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!