Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen teendőim vannak tél...

Milyen teendőim vannak tél előtt az autóval?

Figyelt kérdés
Nő vagyok nulla műszaki érzékkel, első autó :) Addig megvan, hogy téligumi. Fagyálló - kell bele töltenem? Ha igen, le kell ereszteni előtte a régit? Honnan tudom, hogy a régi jó-e még? Ablakmosó - meg lehet állapítani, hogy jelenleg myári vagy téli van-e benne? Ha nyári, akkor teljesen ki kell fogyasztani, és újat (télit) tölteni bele? Egyáltalán mit tud a nyári, amiért nyáron nem jó a téli? Azt hiszem, ennyi :) De ha van még más is, örömmel veszek minden infót. "Majdnem új", használt, nyáron vásárolt benzines autó..
2018. nov. 17. 06:00
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Fagyállót egy benzinkúton meg tudod nėzetni. Gyanus, hogy jó lesz így azzal semmi más gondod nem lesz. A nyári ablakmosó jobban oldja elvileg a rovarokat. Am ha hasznalod ės csak negyedig van a tartály felöntheted tėlivel ami nem -10 es. De am egyszer ha vezetsz ki is csapathatod ės csak tėlivel felöntöd. Az se nagy baj,ha az ablaktörlő lapátokat kicserėled. Főleg ha hasznaltabbak. Tėlen a szutykot ha felcsapja a másik kocsi azok csíkozhatnak ami zavaró. A gumikat írtad. Más kb nincs is. Esetleg az akksi lenne, de ha újabb ės nem csak a sarki boltig mėsz a kocsival azzal sem lesz gond.

Ha tėlen nagyhidegbe hóba hosszabb útra kell menned legyen nėmi kaja, innivaló meleg ruha nálad. Jó ha van vontatókötėl is esetleg egy kis lapát.

2018. nov. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Ja mėg annyi hogy vehetsz egy zárjėgoldót. De azt ne a kocsiba tárold!
2018. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A fagyálló hűtőfolyadék csak lassan öregszik el. Ha majdnem új, csak pár éves autóról beszélünk, annak jónak kell lennie. Ha biztosra akarsz menni, a fagyáspontját egy perc alatt meg tudják mérni benzinkúton, szervizben. Ha már csak -20, -25 fokon fagy meg, akkor ajánlatos cserélni. Nem rátöltéssel, hanem teljes csere. Ezt szerintem bízd szervizre.

Ha kérdés, hogy milyen ablakmosó van benne, akkor nem sűrűn használod. :) Ami főleg városi autózásnál abszolút érthető. Megkülönböztetni legegyszerűbben talán szag alapján lehet. A télinek alkoholos szaga van. A nyáriban több a "mosószer", bogároldó adalék. A téli pedig hogy ne fagyjon meg, alkoholt (izopropil-, etil-) tartalmaz. Általában a téli folyadékok drágábbak. Ha keveset használod, tulajdonképpen maradhat akár a téli is nyáron. Amit én használok, arra pl rá is van írva, hogy egész évben használható. Fordítva értelem szerűen nem jó, hiszen a nyári télen megfagyna. A nyárit és télit lehet keverni, hiszen mindkettő vizes oldat, tökéletesen elegyednek egymással. Viszont a hígulással számolni kell. Ha felhígul a téli, már nem a ráírt -20 fokon fagy meg, hanem aránytól függően mondjuk -8 fokon. Ezért jó, ha majdnem üres a tartály. Így kevésbé hígul. Ha feltöltötted a télivel érdemes egy kicsit mostani, hogy a mosófúvókákig vezető csövekben is téli legyen. Ha van hátsó szélvédő mosó, arról se feledkezz meg!

Esetleg ha az ablaktörlő lapát már csíkoz, nem töröl szépen, azt is érdemes cserélni. Hiszen télen relatív többet megyünk sötétben trutyis időben.

2018. nov. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és segítőkész válaszokat! :) Még egy hülye kérdés: zárjégoldóra központi záras autónál is szükség lehet?
2018. nov. 17. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell hozzá, úgyis a villany motor mozgatja, nekem a volvomon rendszeresen befagyott a tanksapka zárja. Ez inkább csak kellemetlen főleg ha tankolni kell.

Bika kábel és vontató kötél mindig legyen benne, ne a legolcsóbbat kérd ki autó boltos véleményét ez fontos, mert sokszor nagyon gagyi minőségűt árulnak.

pl ezt nyomtasd ki és tedd be a kesztyű tartóba, lehet aki megáll nem ért hozzá. pánik állapotban nem biztos eszedbe jut a google:

[link]

Ha vidékre indulsz ha csak 10 km-re is tankold meg, min félig , de inkább tele.

Nekem elég 1 tank kb 3 hétre, de ha megjön a rossz idő hetente tele tankolóm.

Ahány fő annyi fény vissza verő mellény alapból csak egy van! A pléd vastag legyen. A pléd vastag legyen.

pl: 2013 márciusi havazás, perceken múlott, hogy nem maradtam az m1-en (tatáról mentem győr fele, már elhagytam bábolnát mikor a rádió bemondta az M1 megtisztítva... na aki ezután felment az ott is aludt.

Ilyen extrém esetre kellenek a kocsiba az "extra" felszereltségek

2018. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!