Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megcsúszott irányithatatlanná...

Csicsikusz kérdése:

Megcsúszott irányithatatlanná vált motorral érdemes inkább bedőlni oldalra és úgy ütközni?

Figyelt kérdés
Motorbalesetem volt , nagy szerencse hogy csak karcolásokkal megúsztam. A motor szinte megsemmisült, az elején átment a telerakott kamion, ami kikanyarodott elém. A középső sávrol sorolt azt hittem balra megy de csak ívet vett a jobbrakanyarhoz és én pont jobbrol akartam kikerülni, amikor láttam hogy elzárja az utam már tul késő volt, satuféket toltam, próbáltam a kamion mellett kormányozni de a murvás poros utszélen megcsúsztam igaz direkt BE IS DŐLTEM közben és igy a kamion kerekei a motort taposták agyon helyettem, mázlimra a lábam nem maradt a moci alatt de A figyelmetlen szemétláda nem állt meg a kamionnal ,húzta tovább a motort elejét, az pedig valahogy védett engem hogy ne kanyarodjanak rám a sulyos kerekek és miKözben igy huzott a porban, átfordultam kétszer hogy távolabb kerüljek a halálomtól...nem tudom hogy úsztam meg talán a bedőlés miatt. Am yamaha ybr 125 om volt, a müszerfal darabjai hevertek mindenütt a tank negyedrészig behorpadt kirepedt az also motorblokk, folyt az olaj a benzin majdnem fel is gyulladt. Nem kivánok senkinek ilyet átélni
2018. nov. 17. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

'és én pont jobbrol akartam kikerülni'


A 'figyelmetlen szemetlada' nem a kamionos volt.

2018. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a kamionos volt a figyelmetlen szemétláda, hanem te bénáztál.

Ott kezdődik a dolog, hogy jobbról nem előzünk.


Nekem csak B kategóriás jogsim van, de kresszen az oktató és akinél vezettem az is elmondta, hogy kamion kis ívben nem tud kanyarodni ezér át kell engednie az elejét.


De gondolom indexelt is, csak te azzal se foglalkoztál.

2018. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul még nem tudsz jotorozni sem rendesen.

Satufékezni nem szabad, mert a csúszókerekek miatt lehetetlen irányítani a motort.

De ha az első féket is megtanulod használni, a fékút kevesebb lesz mint a fele, mintha csak hátsóféket használsz.

2018. nov. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* motorozni
2018. nov. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem indexelt a kamion?
2018. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha képes vagy megcsinálni azt hogy elfekteted a motort akkor az kevésbé veszélyes mint nekimenni valaminek. De ehhez azért kell a gyakorlás, ez már kaszkadőri szint. Nem arra készül egy motoros sem általában hogy hogyan fog elesni, hanem hogy hogyan ússza meg azt.

Én is sok hülyeségbe (necces helyzet) belemegyek, de rutinból már nagyon sok helyzetet le tudok szimulálni fejben, így felkészültebben tudok motorozni. Sokat megyek városban így sok veszélyes szituációm volt már, ezekből igyekszem tanulni és ezeket a morzsákat felcsipegetve tudom csiszolni a rutinomat. elővigyázatosabb vagyok. Nem a "besz@ri" kategória, mert az is veszélyes a közhiedelemmel szemben.

2018. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy mákod volt az biztos. Amúgy motorral a legveszélyesebb a baleset, nincs 2 egyforma baleset, szóval kivédeni nem lehet. De rendőri intézkedés sem volt?
2018. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!