Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téli gumit kéne választ...

Melyik téli gumit kéne választanom ezek közül?

Figyelt kérdés

Barum az első amit kinéztem, ár/érték arányban...Hankook, Falken, Debica, Kleber,


95%-ban csak városban megyek. Pályán, országúton nagyon ritkán.


Kb 15-18e Ft/gumi amit szánnék a téli szettre.


205/55 R16 méret



2018. nov. 17. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


ezek alapján egyértelmű kleber

2018. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ebben a méretben Hankook nagyon jó gumi, személy szerint én azt venném (vettem).
2018. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A vredestein is ott van, 16 körül mozog az ára. Nagyobb taxis cégnél dolgoztam, azt kaptuk mindig. Jó guminak tartom, nekem is az van a gépen.
2018. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!


Igazából más márka is szóba jöhet, nem ragaszkodom ezekhez.


A lényeg h jól tapadjon, vizes meg esetleg havas úton. Uniroyalnak a nyári gumija nekem nagyon bejött.


Ár alapján ezeket dobja ki az árukereső


[link]

2018. nov. 17. 10:34
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen Hankookot is nézegettem, arról is jókat írnak.


Vredesteinnek darabja 22e-től indul =/

2018. nov. 17. 10:37
 6/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

többnyire mindig a pénztárca dönt, én tavaly pl kifogtam egy akciót, és Conti Ts 860 at vettem 195/65 r15 méretben. 4 db volt 62000 szállítással és felrakással együtt :) érzetre mintha tankban ülnék, tavaly néhány esetben előfordult, hogy nem értettem miért araszolnak a kocsik reggel munkába menet 40-60 között, én meg kb 90 el szaggattam el mellettük, majd egyszer a munkahelyemre érve nem volt hely a murvás dolgozói parkolóba és az ügyfelesen álltam meg. Majdnem hanyatt vágtam magamat, éppen meg tudtam csak kapaszkodni. Szóval azóta amint kifordulok otthonról nyomok egy satut és felmérem mennyire csúszik az út

2018. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál mind jó ár-érték arányú gumik. Személy szerint én is a Hankook vagy Kleber mellett döntenék.
2018. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Continental WinterContact TS860 205/55 R16 91H FR gumit én is most vettem, hétfőn rakták fel. Sok tapasztalatom nincs vele, elsőre tetszik, szép a mintázat, viszonylag halk, komfortos és gondolom nem véletlenül lett tesztgyőztes sem.

De ebből már inkább 100-110e egy garnitúra, tehát magasabb árkategória. Értem és megértem, hogy ha valaki keveset megy, azt is főleg városban, akkor inkább az ár-érték arány a fontos, nem akar gagyit, de feltétlenül a csúcsgumi sem kell.

2018. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A conti szett 62-ért az nagyon jó ár érte. Na hát ennyit számít ha valaki prémium gumit vásárol :) Én is nézegettem a Continentalt, de amennyire drága, annyira nem éri meg nekem városba. Mondjuk sose az elindulással szokott ugye baj lenni :)


Megpróbálom mai nap kitalálni aztán megrendelni mert már nincs annyira meleg. Reggel is 4-5 fok van. Amíg száraz az út nem gáz csak eső meg hó még várhatna picit


Wikipedian olvasom h a középkategóriás gyártók, pl egy Barum az már 92-óta pl a Contihoz tartozik. Szóval ha nem is teljesen ugyan az a minőség de nagyon hasonló lehet, és nem kell a márka felárat megfizetni, de miközben majdnem ugyan jó minőség.

2018. nov. 17. 11:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt is olvasd el! :) [link]

Ezen az alapon a Kleber, vagy a Tescoban kapható Riken pedig Michelin. Azért van különbség a közöttük! Dolgoztam mosószegyárban. A Persil és az olcsó áruházi saját márkás mosóporok is ugyan azokból az alapanyagokból készülnek. De összetételben azért van különbség. Nem csak más csomagolást kap. Vélhetően a gumik másodmárkáinál sem csak az a különbség, hogy mit írnak az oldalfalra.

2018. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!