Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet összeegyeztetni...

Hogyan lehet összeegyeztetni azt, hogy a forgalmi mindig nálunk legyen ha ketten használunk két autót, amit cserélgetünk akár napi többször?

Figyelt kérdés

Egyáltalán minek ellenőriztetésnél a forgalmi, amikor rendszám alapján mindent látnak?


A másik: páromnak is van egy autója, nekem is. Casco mindkettőn és így nem lehet a kocsiban hagyni a forgalmit. Cserélgetjük az autókat, napi szinten is egymás között. Lehetetlen nem elfelejteni néha átadni a másiknak a forgalmit. Hogyan lehetne ezt megoldani?


2018. nov. 17. 13:16
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
78%
Ha Casco van mindkettőn, akkor miért nem szabad bennehagyni a forgalmi? Vegyétek ki a törzskönyvet, a forgalmi maradhat a kocsiban
2018. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Autót hol szoktátok cserénél hagyni? Valami nyilvános parkolóban?

Mert ha az otthonotok közelében, akkor egyértelműen lakáson belül, valahol a bejárati ajtó közelében.

(egyébként meg valószínűleg az én fantáziám kevés ehhez, de el nem tudom képzelni, hogy mi szükség lehet napi rendszerességgel, akár naponta többször is autót cserélni...)

2018. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A forgalmi autóhoz kötődik, nem személyhez. Nem is értem a kérdést, a casco sem személyre szól és a kfb sem.
2018. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A törzskönyv maradhat otthon elrakva, nem kell nálad lennie, csak eladásnál számít.
2018. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem értitek. Ha casco van és ellopják, akkor kell a forgalmi + mindkét kulcs. Ha nincs meg bszhatjuk, mert nem fizetnek... Legalábbis az Allianznal. A törzskönyv nyilván nincs a kocsiban. Autót cserélni van hogy napi 4-5x. Elindulunk együtt. Engem kirak valahol, majd visszajön értem, én megyek valahova amíg ő tárgyal, stb stb. Ő intézi a dolgait, én is, ha pl. BP-ről lemegyünk Pécsre, akkor nem megyünk 2 autóval.


A lényeg, hogy a forgalmit nem szabad az autóban hagyni!!

2018. nov. 17. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Engem kirak valahol, majd visszajön értem, én megyek valahova amíg ő tárgyal, stb stb. "


Most akkor két autót cserélgettek, vagy 1 autót használtok felváltva? Sehogy sem jön ki, össze-vissza írogatsz. Másik: miért lenne "lehetetlen nem elfelejteni néha átadni a másiknak a forgalmit"? Bocs, de átadom a kulcsot, forgalmit, ennyi, nem kell hozzá diploma.

Ha pedig ez ennyire megoldhatatlan, akkor valamit nagyon bénán logisztikáztok. Nem bonyolítjátok ezt egy kicsit túl?

2018. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
2018. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 6,


Lemegyünk együtt tőlünk 200km-re együtt, akkor nem fogunk 2 autóval menni. Közösen lemegyünk. Ő kiszáll pl. találkozni a barátaival vagy akármi. Kulcs nekem, én elmegyek a dolgomra, akkor sem hagyom a kocsiban. Majd visszamegyek hozzá, elmegyünk x helyre, megint kormánycsere. és így tovább. Nem értem mi ebben az érthetetlen.


Autót is cserélgetünk, persze. De az más téma. Azt még megoldjuk, de volt, hogy rossz autó forgalmiját hoztuk el. Nem tökéletes mindenki.

2018. nov. 17. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Piszok egyszerű, felgöngyölöd a forgalmit és valami kis hengeres tokban a kocsikulcsra akasztod - így mindig annál lesz, akinél a kocsikulcs.
2018. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dettó ezt akartunk, de mivel 2-2 kulcs van, így ez sem játszik. Hát majd figyelünk jobban...
2018. nov. 17. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!