Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem húz az autó?

Miért nem húz az autó?

Figyelt kérdés

Bizonyos fordulatnál (kb. 2000) kezd el húzni, alatta szinte alig megy. Tudom, hogy a turbó itt kapcsol, de eddig nem volt ilyen gond, alacsonyabb fordulaton is ment rendesen, nemrég óta csinálja ezt. Ami fura, hogy kipróbáltam a mol helyett az omv-t, és kb. azóta csinálja. Lehet ennek bármi köze hozzá? Vagy mi az oka ennek a viselkedésnek?

Passat 5.5, 1.9 pd 131 le



2018. nov. 19. 23:19
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
75%

A turbó nem kapcsol....az ahohy beinditod a motort be van "kapcsolva" az mar egy masik dolog hogy kb 2000-es fordulattol építi fel a töltőnyomást!

Egyebkent ha az utolso tankolas óta erzed ezt akkor bazi egyszeru a megoldas tankolj megint a mol-nal azt ha megjavul akkor megoldodott a problema ha nem akkor meg hibakod olvasas mert ennyibol ember nem lesz aki megmondja mi baja

2018. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg vicces ez a turbó kapcsol téma, utóbbi időben elszaporodtak az ilyen kérdések, kíváncsi lennék honnan jön
2018. nov. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Végre màr, eddig azt hittem csak én nem tudok valamit a kapcsolós turbókról.
2018. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:
70%

Elég sok műszaki leírás használja ezt a bugyuta kifejezést, hogy "a turbó X fordulatnál kapcsol be".

Aki nem ismeri a berendezés működési elvét, az valószínű arra gondolhat, van egy érzékelő ami egy adott fordulatnál jelet ad, a relé meghúz és a turbó "bekapcsol".


Gondolom a biturbó azért hatékonyabb, mert ott két külön kapcsoló van, és lehet velük variálni. ;)

2018. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Tudod mi a probléma Az hogy te is egy turbó-kapcsolgatós, szmókendsárm pédétédéji-s arc vagy.


Lehet bunkózok de a passzátosok, golfosok, is már olyan fogalommá válnak mint a béemvések.

2018. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell egy egyszerű kérdésnél egyből beleállni a másikba. Nyilván, intelligensen meg lehet jegyezni a szóhasználat helytelenségét. De gondolom tudja hogy működik a turbó. Ha meg nem is, legalább tisztában van a fordulatszámtartományokban a lehetőségekről. Jómagam tisztában vagyok azért az autókkal kapcsolatban pár dologgal, de ha mindig végigmondanám egy beszélgetésben hogy "elkezdi felépíteni a töltőnyomást" meg "aktiválódik a vezérműtengelyen a szelepeket mélyebbre nyomó bütyök" meg stb. lemenne a nap egy beszélgetés alatt.

A kérdésre válaszolva, térj vissza a mol-hoz, bár én benzines vagyok, és abban az omw-t jobban szeretem, az olajakat nem ismerem.

2018. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Azóta visszatértem a molhoz, párszor már tankoltam ott, de sajnos nem javult a helyzet.

2018. dec. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!