Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos a dönthető kagylóülés?

Szabályos a dönthető kagylóülés?

Figyelt kérdés

Azt mondták, valamilyen műbizonylat kell róla..(gondolom a forgalmiba is jelen kell lennie..) olvastam olyat is, hogy nincs külön engedélyhez kötve.. mi az igazság? Hogy lehet műbizonylatot kapni róla?

(Ne nézzetek hülyének, halvány fogalmam sincs ezzel kapcsolatban...)

Barátom autójában merev kagylók vannak, semmi papír nincs róla és a műszakin is átengedték.

Ha esetleg nincs róla papír és a rendőrnek nem tetszik akkor megbüntet? Vagy elveszik a forgalmit?

Válaszokat köszönöm!!



2018. nov. 22. 21:28
 1/5 D. Brasco ***** válasza:

A műbizonylatot akkor adjak mikor megveszed a cuccot!Azt nem lehet külön vagy utólag beszerezni!Az a papir meg önmagaban semmit nem ér,arra lesz jo hogy a forgalmiba beirjak,de a rendört nem fogja meghatni ez az A4-es papirfecni ha fix kagylo ha dönthető akkor sem!

A haverod meg gondlom lefizetett valakit a műszakin!

2018. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen uton, módon tudom a forgalmiba iratni? És kb. milyen anyagi költséggel jár?
2018. nov. 22. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell a műbizonylat.

Azzal beballagsz a megyei NKH-hoz. Ott elmondják, hogy mi kell még, indul a szopatás. Ha mondjuk a TÜV Rheinland KTI-től kell egy szakvélemény, akkor az 65.000 Ft, ha semmi más nem kell, akkor kitöltik az átalakítási kérelmet 11.000 Ft-ért. Ha elfogadják akkor viheted műszakira az NKH-hoz (csak oda) és egy pár ezer forintos átalakítási felárral terhelt műszaki díját kell kifizetned, tehát nagyjából 20-22.000 Ft. Ha ez is rendben, akkor okmányiroda, ott nagyjából 3000 Ft-ért belekörmölik kézzel a forgalmiba az átalakítást és kapsz rá egy pecsétet.


Ha barátod pedig nyilván kenőpénzzel vizsgáztatta le a kocsit valami kis állomáson. Átalakítással csak NKH-hoz mehetsz, ott pedig körbesz*patnak.


Fél éve papíroztam le állítható futóművet... Nem egyszerű

2018. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha sportosabb autód van és olyat nézel ami bele passzol akkor nem lesz feltűnő és a kutyát se fogja érdekelni. Nekem gyárilag kagyló üléses.

Mindig az a lehető legegyszerűbb és jobb döntés ha megérdeklődöd az NKH-nál a dolgot, és annak tudatába amit ott mondanak döntesz a dologról.

2018. nov. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk a kagyló meg a sportülés fogalmát el lehetne különíteni egymástól.
2018. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!