Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni festés házilag?

Alufelni festés házilag?

Figyelt kérdés

Felkerült a téligumi lemezfelnivel az autóra és amíg az alu tavaszig pihen a garázsban gondoktam lefestem, egyrészt mert ronda karcos padkázott, másrészt alapból nem tetszik a színe.

Kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek a menetéről, vagy esetleg tudtok e jótanácsokat (mielőtt bárki megkövezne: nem akarok profi munkát és emiatt nem akarom erre szakosodott műhelybe se vinni).

Ahogy én gondoltam:

-tisztítás

-csiszolás-valami festékmaró majd csiszolópapír, durva majd egyre finmabb, minék simább legyen, vagy szivacs, szükség esetén korong

-gondolom a padkádott részt gittelni kell, (szórógitt jó?) majd szintbehozni a felnivel (lehet ez a folyamat egyel feljebb kell kerüljön, sőt

-por és zsírtalanítás (lakkbenzin?)

-és végül a festés, legalább 3 rétegben gondoltam, lakk nélkül (matt fekete lesz). Kérdés hogy kell alá valami alapozó? illetve hogy milyen festék kell hozzá, hol keressem festékboltban, esetleg autósboltban? plusz gondolom higítani kell, de azt majd biztos megmondják a boltban a "segíthetek?Józsi"-k (kompresszorral festékszóróval lesz nem spray)

Egyszer régebben csináltam valami hasonlót, annyi hogy kicsit "narancsos" vagy nem is tudom ilyen rücskös lett egy kicsit a végeredmény, na meg az új fék pora úgy befogta hogy azóta is piros valakinél.

Köszönöm a válaszokat



2018. nov. 26. 23:19
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
9%
Minden bantas nelkul de ilyen szintű hozzá nem értés mellett szerintem ne csinalj vele semmit hanem vidd el szakemberhez.....mert ott legalabb jó is lesz meg tartós is....és nem utolsó sorban garantaltan olcsóbb is mintha te kezded el az anyagot meg időt pocsékolni rá
2018. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A jó öreg Brasco...Istentől nem félek úgy mint tőled féltem e kérdés kiírásánál.

De mint mondtam nem szeretnék profi munkát, a felni bagót ér, nem kell nekem a puccos szakember, hogy aztán vigyázzak rá mint a hímes tojásra mert ráköltöttem egy vagyont. És csak megjegyzésként, anno egy 89es évjáratú Szamarára ráment egy flakon koromfekete kerítés vagy tökömtudja mirevaló spray csak úgy, mosás meg minden előkészület nélkül, aztán azóta is úgy ahogy de kinéz x éve

2018. nov. 27. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Pedig Brasco-nak igaza van.

Ebből nagyon ronda gányolás lesz. Értsd úgy, hogy szemetszúróan, fájóan ronda lesz.

Nem puccos festőhöz, hanem egy sima fényezőhöz kell vinni és kész.

De ha mindenáron otthon akarsz mókolni inkább plastidippel fújd le

2018. nov. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Egy Alufelni felújítása 25-40 eFt. 4 kerék esetében ez 100-150 eFt.

Szóval a "bízzuk profira" a pénzes embereknél megoldás lehet.


Meg lehet csinálni házilag, megfelelő gyakorlattal.

febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A padkázott részt nem szórógittel, hanem műgyantás, kétkomponenses, üvegszálas gittel javaslom.
febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!