Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Opel astra J 1.4 Turbo benzin 2012-es autó műszerfalán kivilágított a motórkod hiba. Az autó semmi furcsát nem produkál. Egy napig világított majd mára eltűnt.


Viszem szervízbe, mivel lehet számolni?Ha a hibakód nem jelez a műszerfalon akkor is meg lehet állapítani a problémát?



2018. nov. 30. 10:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nem látják,hogy törölve volt. Amit a hibatárolóból törölsz hibát,az végleg törlődik!

Ez hasonló mint az email fiok. Megjelenik hogy emailed jött. Megnézed,és két választásod van. Törlöd,vagy nem. Ha törlöd,többé nem látod ujra. Ha nem törlöd,benn marad,bármikor meg tudod nézni.

De ne aggódd agyon. Így látatlanba,szerintem kevés az esély hogy valami komoly baja lenne,mert már nem aktív.Tehát konyhanyelven: Ha rosz egy alkatrészed,pl:főtengely jeladó. Jelzi a hibát a műszerfalon mindaddig,amíg úgy veszi hogy hibás. Ha "megjavul",vagy kicseréled,eltűnik a hibajelzés,de megörzi a tárolóba hogy volt ilyen hiba.Addig örzi,amíg nem törlik géppel.

Miért érdemes először törölni a hibát?

Egy légtömegmérő pl:60-80ezer az opelba. Ha a párás levegő miatt rossz adatot ad,vagy van egy érintkezési hiba,bedobja a hibakódot egy pillanatra.Hiba megszűnik,de eltárolja.Ez miatt még nem rossz a légtömegmérő,nem lell kidobni 60-80ezret,mert lehet hogy soha többet nem irja ki. Érdemes törölni,és várni. Ha megint bedonja hibának,akkor javítani.


Kitörölteted a hibát,és vársz. Ha visszajön,mész vissza a kereskedésbe. Ha nem jön vissza,ennyi volt. Azt senki nem tudja megnézni,mikor volt utoljára gépen az ECU,mikor törölték,és mi volt a hiba. Szóval a kereskedés felteszi a gépre,és nem látja,hogy ez a hiba 2018 december 1én már egyszer törölve volt,illetve egyszer már előfordult.


Viszont van egy olyan lehetőséged is,ha nem aktív a hiba,azaz mem jelzi neked,akkor csak megnézed a hibát a hibatárolóba,és nem törlitek.Akkor milor ujra gépre kerül a kocsi,ők is látni fogják a hibatárolóba a hibát.Viszont azt nem látják hogy valaki már megnézte.

2018. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 imnard ***** válasza:
Nekem a lambda szonda, vagy az EGR szelep hibát szokta kiírni. 1-3 nap után eltünik magától, ha nincs kiütve. Sok városi használat után szokott leginkább jelezni, de érezhetően a teljesítmény nem változik.
2018. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


(Törölve lett a hiba, valószínűleg rossz minőségű üzemanyag/üzemanyagkibocsátás miatt jelzett.)

2018. dec. 3. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!