Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók B oszlopain az...

Az autók B oszlopain az ablakok között az ajtó feketére van csinálva, mivel van az felrakva, fólia/fényezés?

Figyelt kérdés
Van egy autóm, ami fiatal és későbbiekben meg szeretném csinálni én is a B oszlopnál ezt a fekete kis festést/fóliázást, de nem tudom a gyárak mivel csinálják. Egy képet csatolok, hogy miről is beszéltem: [link]

2018. nov. 30. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyárilag ez legtöbbször fólia, legalábbis amikkel eddig találkoztam.
2018. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen ezek speciális fóliák, már raktam fel ilyet de szar munka megcsinálni, nagyon pontosan kell egymáshoz illeszteni őket, hogy szép legyen.
2018. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fólia, igen.
2018. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha elviszem az autót, olyanhoz, aki fóliázik, fel tudja rakni ezeket? illetve mennyire kell megbontani a ablakoknál a tömítéseket, stb? és körülbelül mennyibe kerülhet ezek felrakása? És a gyári fóliák mennyire "türemkednek" ki, le lehet őket kaparni, vagy olyan vékony, hogy nem igazán? Nem azért kérdeztem az utolsót, hogy kapirgálni fogom, csak kíváncsi vagyok. :) És mindenki válaszát köszönöm.
2018. nov. 30. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:

A csere menete:

-Régi fólia eltávolítása hőlégfúvóval megmelegítve, maradék ragasztóanyag eltávolítása

-Ablak leenged, tömítés kihúz

-Ablakkeret zsírtalanítása

-Új fólia felragasztása.

Nekünk a karosszériás szokta csinálni ajtócserénél, előbb beállítja az ajtót megfelelően, majd jön rá a fólia. Az egészben az a szívás, hogy a pozícióját elsőre el kell találni. Függetlenül attól, hogy fentről, vagy lentról kezded, úgy kell feltenni, hogy az a másik oldalon is tökéletesen illeszkedjen (ha felülről ragasztod, akkor alul is fedjen és fordítva), mert könnyű kicsit ferdén feltenni és akkor a vége nem fogja takarni az ablakkeretet.

2018. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nincs fólia :D Azért szeretném felrakatni, mivel még fiatalabbnak és szebbnek fog kinézni az autó (Opel Astra H). Tavasszal tervezem ezt felrakatni, én nem nyúlok hozzá inkább. Próbáltam a tesóm kocsijára karbon fóliát felrakni, ment a kukába a "felrakás" után, nem ért semmit a munkám, ehhez nem értek, gányolni meg nem akarom, még a vízlehúzót is le kell szedni ahogy néztem. Szakszervizben is fel szoktak ilyeneket rakni? Vagy csak fóliás/ esetleg kasznis, mint említetted?
2018. dec. 1. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Opel szervizben dolgozom, és gond nélkül feltettük az új, frissen fényezett ajtóra. Tudni kell, hogy az ember hogy szedi szét elemekre az ajtót, meg kell némi érzék hozzá, de a szakszerviz meg kell, hogy tudja csinálni. Más részről lehet, hogy a fóliásnak nagyobb gyakorlata van a felrakásban és valószínűleg olcsóbb is, mint a márkaszerviz. Van olyan Astra H- amin ez rajta van, szal 99%, hogy be is lehet szerezni a megfelelő fóliát hozzá.
2018. dec. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A felrakásnál az ablak tömítést kell kihúzni a keretből, amiben az ablaküveg fut, a vízszintes gumiléc az ablak alatt pedig felfelé húzva jön le. Ha nincs fent fólia csak a gyári színre van fényezve az ajtó, akkor ezek után egy szilikon eltávolítóval, vagy féktisztítóval átitatott (nem szöszölő) tiszta ronggyal át kell törölni a felületet, madárszar meg koszmók ne maradjon rajta (a szemcse átüt a fólián a felragasztás után), és mehet rá a fólia. Ez egyébként dekoron kívül azt a célt szolgálja, hogy amikor belököd magad mögött az ajtót, ne az ablakkeret lakkozását amortizáld le idővel, hanem ezt a kopásálló fóliát.
2018. dec. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A fóliát semmiképpen nem én rakom fel, így vagy fóliás vagy márkaszervizben csináltatom. Kedves hozzászóló, ki írta, hogy márkaszervizben dolgozik, esetleg meg tudod mondani saccra kb mennyibe kerül egy ilyen felrakása? Mivel rendeltem alkatrészeket a márkaszervizben és ha ott vagyok, lehet felrakatom.
2018. dec. 3. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, én Németországban dolgozom, nem otthon.
2018. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!