Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát vagy fűtőradiátor...

KTomi98 kérdése:

Termosztát vagy fűtőradiátor a ludas?

Figyelt kérdés

Az autóm egy 2000-es évjáratú Fiat Palio Weekend 1.7 TD (176 A3000). A probléma pont "jókor" jött, ugyanis egyáltalán nincs fűtésem. Fújja a jó hideg levegőt s egy hosszabb út során sem változik a helyzet. A napokban megnéztem a kiegyenlítő tartályt, rózsaszín fagyálló helyett már inkább rozsdás színű lötty volt benne. Lecseréltem, leengedve jött is a mocskos folyadék belőle egy rövid ideig (desztillált vízzel átnyomattam járó motorral). Viszont semmi változás a fűtést illetően. A vízhőfok mérő 5-10 perc alatt fel is ugrik a harmadáig vagy talán fentebb is és ott meg is áll (ezt eddig 30-40 perc után értem csak el). Laikusként arra gondoltam, hogy a rozsda, vízkő biztos lerakódott a fűtőradiátorban, csövekben, ezért is mostam át, bár vízzel tudom nem ér sokat. Olvastam, hogy ecettel, trisóval is szokták csak könnyen meglehet belőle a baj, főleg ilyen idős autóknál. Elvittem szerelőhöz s azt mondta 90% hogy a termosztát a hibás, 3-8ezret mondott rá, aztán gyorsan utána azt, hogy nálam kompletten lehet csak cserélni a házzal együtt ami 30ezertől indul. Én találtam 21ért is kompletten újonnan, de ez most majdnem lényegtelen. A kérdésem, hogy most mitévő legyek? Fűtőradiátor csere, termosztát csere vagy komplett átmosást próbáljak meg akár ecettel? Illetve elképzelhető, hogy az esetemben tényleg csak kompletten lehet a termosztátot cserélni? Más autószerelésben eléggé jártas ismerősömtől úgy hallottam ez hülyeség. Feleslegesen nem szeretnék pont most több 10ezret kifizetni.

Előre is köszi a segítséget!



#autó #fűtés #hiba #fagyálló #termosztát #szerelő #fűtőradiátor #fiat palio weekend #rozsdás hűtővíz
2018. dec. 2. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Tisztázzunk valamit. A vízhőfokmérő használat közben felmegy 90 °-ig? Mert ha igen akkor a termosztátot jó. Persze ha tart és a 90 °-ot. Viszont még egy dolog: amennyiben a vizet felmegy mondjuk 70 °-ra de nem megy fel 90 °-ig abban az esetben valószínűleg a termosztátot tényleg tényleg rossz, de attól függetlenül még fűtésnek kellene lennie. Én inkább így látatlanban arra tippelnék, hogy vagy a fűtéscsapot romlott el vagy egyszerűen a fűtésszabályzóba bowdenje körül kellene keresni a hibát. Amennyiben ez rendben van akkor a következők lehetnek: A fűtő radiátorod eltömődött, ebben az esetben a radiátor vízkőteleníteni és esetlegesen segíthet, vagy pedig csere. Vagy ha szerencséd van egész egyszerűen csak le levegősöd jött a fűtőradiátor meg kellene próbálnod légteleníteni. Visszatérve az eredeti elképzelésedre, valószínűleg most azért melegszik Sokkal hamarabb fel a vizet, mert az Ákos adás után nem légteleníteni tedd le a rendszert. Lehet hogy nem is lehet le légteleníteni légtelenítő csavarral ebben az esetben más módszert kell alkalmazni.
2018. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ákos adás= átmosatás
2018. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az átmosást pont a fűtés hiánya miatt alkalmaztam, szóval akkor nem a légtelenítés. Bár attól függetlenül igazad lehet hogy levegős lett utána. Termosztát cseréjével kapcsolatban mit tudsz mondani, tényleg meglehet hogy csak az egészet lehet?

Köszi a választ!

2018. dec. 3. 05:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor felmelegszik a motor akkor valahogy meg kellene tapogatni a radiátort, hogy milyen meleg-e.

Vagy mint kérdezik itt hány fokon tartja hőfokot.

Teljesen mindegy hogy 60-70-90 fok , ekkor már jónak kellene lenni a fűtésnek.

Én ezt az autót nem ismerem de ha lehet külön kapni termosztátot , akkor lehet külön is cserélni .

2018. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani akkor trisót tegyél bele mert az ecetet utána jó alaposan ki kell öblinteni belőle, hogy ne maradjon szaga!Jól melegedjen be a trisós vizzel és jarasd egy fél órát vagy menj vele egy jót!Utána slaggal öblintsd át a rendszert alaposan!Nálam már többször bevàlt ez a módszer!Ha a vízhőfokmérő nem álk be középre akkor valószinűleg nem a legjobb a termosztát.Viszont az a 30ezer szerintem erős tulzás rá!Ha nincs Unix-Bárdinál jó kedvezményed akkor nézz körül a www.alkatreszek.hu-n vagy a zs+u.hu-n!Mindkét webàruházat többszöris használtam már,bátran ajánlom őket!A forgalmiban lévö motorszám alapján szerintem simàn találni fogsz hozzá olcsóbb termosztátot is még házzal együtt is!Javaslom,amiket kidob a keresésre azok közül a 2.-3.legolcsóbbat válaszd azok már simán használható darabok!De ha bizonytalan vagy akkor a telefonos elérhetőségeiken korrektül segitenek is neked a választásban és futárral biztonságosan megküldik neked az alkatrészt!Ha a szerelőd nem vállalja így a beépítését úgy hogy nem is kell garanciát vállaljon a munkára,(sokmindenre nincs is mit vallaljon egy termosztat cserénél,mert ha hiba van akkor az hüzőfolyadék szivárgás formájában jelentkezik is az összerakást követően elég hamar!)akkor egyértelmü hogy lehúzni próbàlt!Keress olyat aki beépíti,és utána csak hozzá hord a kocsit!
2018. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Lehet előbb trisóval kiöblítem a rendszert akkor. Egyébként ma rákérdeztem az előző tulajnál (kolegám/haverom) s ő már cserélt termosztátot benne, szóval számomra fura lenne ha újra kéne, bár ki tudja. Mindenesetre köszi még egyszer!
2018. dec. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!