Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek van esély arra...

Szerintetek van esély arra hogy valamikor úgy lehet jogsit szerezni Magyarországon mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Ott nincs kötelező elméleti és gyakorlati oktatás, csak kresz és forgalmi vizsga. A forgalmi vizsga saját vagy ez okból bérelt autóval. Szerintem sokkal értelmesebb saját autóval mint olyannal amilyet lehet utána soha nem fog vezetni az ember.

2018. dec. 3. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Az sem minden államban van így, ráadásul sok gimiben az oktatás része a sofőrképzés.
2018. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy van ilyen módja is valahol a világban és ráadásul egy sok tekintetben mintaként szolgáló vezető államban, a gyorséttermek és plázák után erről is lehetne ötletet venni.
2018. dec. 3. 12:42
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Így is a béka feneke alatt van az általános közlekedési ismeret, most képzeld el azt, ha ezt még megfejelnénk azzal, hogy nem is oktatnák...

Mit csináljon az, akinek nincs saját autója, az akkor ne is akarjon megtanulni vezetni???

2018. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Ott nem lehet autó nélkül létezni. Sok helyen egyáltalán nincs tömegközlekedés, vagy nem jó, közben meg nagyok a távolságok. Muszáj az autó. Most nyilván nem NY-ra gondolok, vagy más nagyvárosokra.

Ráadásul szinte csak automata autók vannak, amik nagyban megkönnyítik a vezetést.

Azért ha náluk próbálkozna valaki saját autóban, úgyhogy anyuci, apuci tanítja a nagy forgalomban, az nem ugyanaz, mintha az USA egyik világvége szerű kisvárosából hazadöcögnek a farmra. :)

Egyébként meg az a jó, ha nemcsak egyetlen egy autót tudsz vezetni, hanem bármilyet. Ilyen szempontból szerintem nem gond, ha nem azon tanulsz, amit (amiket) majd utána vezetni fogsz.

2018. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 dirtboy ***** válasza:
78%

itt minden a pénzről szól,hogy lehet minél több pénzt beszedni szóval nem fogják meg könnyíteni.

panaszkodnak mennyi a baleset de hogy bárki számára ingyen elérhető lenne pl az etitan azt már nem oldják meg.

pedig nagyon jó lenne sok embernek aki pár évet kihagyott vezetésből,vagy valamiben elbizonytalanodott vagy csak szimplán fel frissítené tudását de még ennyire sem hajlandóak.

2018. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 D. Brasco ***** válasza:
41%
Ahogy már írták ott sincs minden államban így,a másik meg hogy ajanlanam figyelmedbe az amcsi soförök messze földön csodás képességeit meg az ottani közlekedési morált!Meg is látszik rajtuk hogy nem oktatják őket!
2018. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Én azt szorgalmaznám, hogy ne a lehúzásra menjen a jogosítványszerzés, hanem az alap tananyag része legyen.


A KRESZ mindenképpen. Hiszen egy gyalogos is jó ha tudja, mikor van elsőbbsége és mikor nincs. A vezetés pedig választhatóan akár.


Illetve szerintem a "tömegtermelés" helyett pont arra kellene menni, hogy 20-on pár éves korára felelősségteljes és rutinos sofőrök legyenek. Inkább a Finn és egyéb "kemény" mintákat kellene alapul venni.

2018. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

A KRESZ-t szerintem is iskolában kéne oktatni. Azt tényleg mindenkinek ismerni kell.

Meg nem ártana gyalogosoknak sem némi technikai, fizikai ismeret, pl. ha kiugranak csak úgy, nem zebrán, egy autó elé, akkor egyáltalán mennyi esélye van az autónak megállni. Fizikailag, ha a sofőr azonnal reagál. Vagy mennyire látható, ha kiugrik két busz közül az útra. Stb.

Tényleg nemcsak az autósoknak kéne tanulni, akár KRESZ-t, akár a közlekedésben, forgalomban való részvételt.

2018. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt sosem értettem, mit számít az, hogy milyen autón tanul meg az ember? Legyen kézi váltós aztán szevasz, onnantól meg tudnia kell menni bármivel, vagy ilyen téren megyek a saját biciklimmel, felülök haveréra aztán el kell hogy essek?
2018. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
En szigoritanam. Komolyan. A jogositvanyosok felenek nem kene hogy legyen jogsija.
2018. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!