Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mentőben és a rendőrautóban...

A mentőben és a rendőrautóban is váltanak?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a mentősök rendőrök használják-e a váltót? Meg pl. mikor nagyon gyorsan kell menniük valahova akkor is? Leginkább ilyen munkát végző emberek véleménye érdekelne..

2018. dec. 6. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Értelmetlen a kérdés. Az autó nem tud róla, hogy hatósági jármű és ha kézi váltós, igényli :)

Gondold, ha siet a rendőr, akkor nem vált egyesnél feljebb és leégeti a motort?

2018. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Crisopher ***** válasza:
72%
Már miért ne váltanának?
2018. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó értem. Nem akartam értelmetlen kérdést kiírni de minden vágyam egyszer megnézni hogyan vált egy rendőr. Fiatal lány vagyok
2018. dec. 6. 13:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is tudok váltani akkor gondolom ugyanugy vált?
2018. dec. 6. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Mérget vennék rá, hogy ha a megfelelő szavakat beírod a youtube-ba akkor csodát fogsz látni, csak cserélj utána bugyit.
2018. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

A civil autós, amikor 130-cal (vagy gyorsabban) megy a pályán, akkor is vált kézzel.

Az MKJ-jogosult járművek gyorsasága egyébként nem a nagy sebességen, hanem a folyamatos haladáson múlik.

Nem döngetnek ezerrel, de nem kell megállniuk a lámpáknál, mehetnek a villamossíneken, haladhatnak a forgalommal szemben is, ha szükséges. Városban ritkán mennek 70 fölé.

Olyan autós üldözések, amiket a filmekben lehet látni, nálunk nem nagyon fordulnak elő.


Egyébként valami érthetetlen oknál fogva ezekre a közbeszerzési pályázatok rendre kézi váltóra vannak kiírva.

2018. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Pedig teljesen értelmetlen a kérdés.

A jármű kezelése ugyanúgy történik, amennyiben kézi kapcsolású a sebességváltó.

A fényhíd pedig nem a gyorsaságot segíti elő, hanem a folyamatos haladást biztosítja.

Üdv: egy "kéklámpás. "

2018. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Rendőrségi autók jó nagy többsége kézi váltós, biza váltaniuk kell és pont úgy csinálják mint mindenki más. Ha automata váltós ,mert van nekik ilyen is akkor nem váltogatnak.

Bármilyen meglepő a rendőr autók pont olyanok mint az ugyan olyan fajta hétköznapi autó..csak van pár plusz hozzá,mint villogó,rádió stb szóval ugyan úgy kell vezetni mint bármelyik másikat.

2018. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Látom nagyon izgat a téma :D

Amúgy igazi belvárosi, vészhelyzetes vonulás esetén a mentős jó eséllyel például le sem veszi a jobb kezét a váltóról. A nagy forgalomban állandó megállás-elindulás-lassítás a jellemző, mert nem tudnak elég gyorsan utat adni a mentőnek. Ráadásul a mentősök mikor sietnek, akkor ott padlógáz van, nem spórolás, tehát magas fordulaton kell tartani a motort, nem az van, hogy na innen 3asban 1000-res fordulatról kigyorsít még valahogy.

2018. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Rendőrségi Astrákról tudok nyilatkozni. Pontosan ugyan olyan kézi váltó van bennük, mint az utcán parkoló többi sok ezerben. Váltani pedig a rendőr is ugyan úgy vált, mint bármelyik civil polgár. Nkem sem teljesen világos, hogy mire vagy kiváncsi.
2018. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!