Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem régen vettem keresztapámtó...

Serkédi Patrik kérdése:

Nem régen vettem keresztapámtól egy 97-es Citroen Xsara (nem Picasso) 1.4-s benzines szgk-t. Hogyan cseréljek benne fagyállót?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jártas a kocsikkal kapcsolatos műszaki megoldásokkal. Fagyállót kellene benne cserélni, hogy fogjak hozzá? Állítólag régen volt cserélve benne max 1-1,5 éve. Desztillált vizet használjak-e hogy a rendszert kitisztítsam?

2018. dec. 6. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy-másfél év azért nem olyan nagy idő a fagyállónak. Méresd meg, hány fokos.
2018. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4-5 evente erdemes de ha 12-15 éve van benne se igazán nagy gond..
2018. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Először is nem árt felmelegíteni az autót, elvinni egy kis körre, hogy a víz felmenjen 80 fok fölé, hogy nyitva legyen a termosztát kicsit.


Aztán...


Elől alámászol a kocsinak és végignézed a hűtő alját, itt fogsz találni valamelyik szélén egy nagyobb (valszeg) műanyag csavart...


Ha ez megvan akkor egy laposabb edényt vagy lavórt alá teszel, kicsavarod a csavart.

Valamelyik olyan, hogy a csavart csavarod de nem jön ki teljesen, na azt jó erősen meg kell fogni és ki kell húzni (persze miután érzed, hogy már csak forog a levegőben és nem a menetben).


Majd kimászol a kocsi alól és leveszed a kiegyenlítő tartály kupakját, így hamarabb kifolyik.

(Azért nem előtte mert akkor a pofádba fröcsög a sok nafta)


Ha kifolyt akkor visszacsavarod a csavart a hűtőbe és feltöltöd előre bekevert fagyállóval vagy fagyálló koncentrátummal és DESZTILLÁLT vízzel, sima csapvizet nem szabad használni!

2018. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kell még lecserélni, csak megméreted és akkor megmondják hohy jó e vagy sűríteni kell.
2018. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy ne fagyjon meg, télen simán lehet nálunk is minusz 20, tehát téli szenzonban fagyálló folyadék kell bele!


Arra is figyelj, hogy a szélvédőmosó is -30 körüli folyadékkal legyen feltöltve (ebből a mostanit simán ablakmosással kiürítheted).

2018. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, nem szükséges desztillált vízzel előtte kitisztítani a rendszert?
2018. dec. 6. 21:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerinted milyen szennyeződés lehet a hűtőrendszerben, amit a desztillált víz képes eltávolítani?
2018. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kiszokták mosni nagynyomásúval, de ha olyan van benne 4x-5x is át kell mosni. De a szervízben megmondják 5 másodperc alatt, hogy jó-e.
2018. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elméletileg ez egy zárt rendszer...

Ha leengeded úgy is észreveszed, hogy trugyis-e vagy sem :)


Bár inkább ez a zárt rendszer kifele szokott szivárogni mint sem befele :D

2018. dec. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 veterán vas ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen infóid vannak az autó korábbi életéről, de érdemes lenne utána érdeklődni, hogy mikor mi volt ellenőrizve, javítva, cserélve?

Szerintem egy 21 éves autón akad fontosabb teendő is, mint a másfél éves(!) fagyálló cseréje. (főleg olyannak, akinek még a a hűtővíz leeresztése is gondot okoz. :(

2018. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!