Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbódízel ilyen jellegű...

Turbódízel ilyen jellegű viselkedése mitől lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy HDI motor, régebben, néhány tízezerrel ezelőtt még amikor eléggé feltöltött a turbó (1800-1900 körül volt érezhető, gyári adat nyomatékcsúcsra 1750rpm) elkezdett érezhetően húzni, de viszont most már kb. úgy viselkedik mint egy erősebb szívó benzin, mondhatni hogy egyenletesen gyorsul, ha azt akarom hogy erősebben induljon meg, akkor oda kell lépni. A gyorsulás egyébként kb. maradt a régi, tehát nem értem.


A másik - igaz hideg motorral (15km megtétele várossal együtt) - hogy füstölget terhelés alatt (1500-tól gyorsulva, de max. 2500-ig főúton). Utána elmúlik. Régebben ezt se csinálta, vagy csak nem tűnt fel.


2018. dec. 7. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Megszoktad. Egy darabig vezess gyengébb szívó benzinest. utána majd megint rakétának fog tűnni.
2018. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy turbó és EGR tiszitás nem ártana.
2018. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Erre már régen is gondoltam, szerintem sokat (napi 14 km) megyek forgalmas városon belül.


Viszont múltkor mentünk vele pályán oda-vissza kb. 350-350 km-t, az ún. kikormolódásnak le kellett volna zajlania? Bár tudom, az nem megoldás.

2018. dec. 7. 11:13
 4/4 crudy ***** válasza:
Ez a kikormolas szinte semmire nem jo. Ha van egy egeszseges autonk ami mondjuk sokat allt es sokat inditgattak mozgatas nelkul, azt ki lehet kormolni. Egy kokszos egr-t vagy turbot vagy egy egett porlasztocsucsot nem lehet mar kikormolni. Ki kell tisztitani. Persze az se segit mindig, sajnos a dizelek kormolnak ami nem feltetlen a sok lerakodott koksz miatt van hanem a rossz eges miatt.
2018. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!