Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi vásárlása elött...

Tele kérdése:

Téli gumi vásárlása elött miket vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég vettem egy autót,és januárba megy műszakira.A szerelő aztmondta,hogy a gumikat cseréltessem le mert már kopottak.Én néztem,és az első kettő tényleg kopott,viszont a hátsók szerintem még jók.A lényeg,hogy gondolkoztam,hogy veszek ugyanilyen gumit a neten találtam is elég olcsón,viszont 2012-es,gondolom ez már öreg.Gondoltam arra is hogy veszek a tescoba azonos méretűbe,de nem tudom hogy a tescoba van-e minden méretűben,mert még nem néztem,és a neten egyetlen egy gumi van fennt a tesco oldalán.A másik kérdésem,hogy nyáron lehet-e mászkálni téli gumival?Rendőrök nem büntetnek érte?


2018. dec. 10. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Tengelyenként azonos mintázat és típus, meg persze méret kötelező. Ergo vehetsz különböző márkát előre, mint hátra, ha párban cseréled.

Viszont mégis inkább az azonosat javasolnám előre, mint hátra.

7 éves gumit ne vegyél meg.

Télen használhatod, de tönkre fogja tenni a forró aszfalt. Rendőrt nem érdekli.

2018. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hány colos a kerék?

13-asok nagyon olcsók, 14-15 sem vészes annyira!

2018. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Webáruházbol vegyél, ne kínait. És legalább a középpen legyen az adac téligumi tesztjén.

Pl

Autogumibolt. Hu

2018. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neten vagy gumisnál vegyél gumit.(Nokian ,Continental,Goodyear, Vredestein,Hankook,Fulda,Barum,brgoodricht,kleber, Firestone,semperit,stb.)ezek mind jó márkák.Ha még jó a hátsó gumi én még hagynám 1 évig.Akkor csak kettőt kell venni,jövőre még még kettőt.De ha van pénzed akkor 4-et.
2018. dec. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy mivel még suliba járok,és még elég fiatal is vagyok nincs fix jövedelmem,hanem amit gyüjtök melókból stb azokból állom a kocsi dolgait.Lenne pénzem 4gumira,viszont akkor váratlan eseményre nem maradna,ezért gondoltam hogy mivel a hátsón majdnem 1,5x akkora bordák vannak mint az elsőn szerintem jó az még 1 évig.
2018. dec. 11. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!