Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a motor kattogásá...

Mi okozhatja a motor kattogását/kopogását?

Figyelt kérdés

Már korábban írtam nem egy topikot, egyes hibákra tippelve, de elbizonytalanodtam, nem tudom mi okozza a kattogást és engem idegesít, szeretném majd kijavíttatni. Gondolom vannak olyan emberek, akik szintén ezzel a hibával szembesültek és ők tudják a megoldást/mi okozza a hangot. A videó leírásában leírtam a legfőbb dolgokat. A segítségeket pedig előre is köszönöm!


Videó: [link]



2018. dec. 12. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A twinport szelepek, illetve a rudazatuk jók? Azok szoktak ezeken a motorokon éktelenül zörögni.
2018. dec. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani a minőség miatt de nekem hidrotőkének hangzik. Nem tipikus probléma ennél a motornál, inkább a lánccsörgés, ami gyakrabban előfordul... Opeles szerelővel kellene megnézetni (aki ismeri az autót) mert bár én az vagyok, de a videó alapján nem hallom ki, melyik lehet ez.
2018. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam a leírást, a lánc, lánckerekek és a hidrotőkék is újak?
2018. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az 1. és 2. válaszoló nem olvashatta a videó leírását! A videó végefelé jobban hallani, akkor elbettem a motorról a telefont. Én többször végignéztem a videót, nem nagy mértékű a torzítás. A 3. válaszolónak pedig, igen, mind a 16 hidrotőke cserélve, illetve a láncnál az egész át lett nézve, cserélve.
2018. dec. 13. 10:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve 1. a rudat néztem, nem rázkódik, az nincs kikopva, a twinport szelepeken mit kell nézni egyébként? (Ahol volt az autóm szerelőnél, mondta, hogy volt neki is a tulajdonában Opel Astra H nem is egy)
2018. dec. 13. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre is gyanakodtam, ránéztem a mai napon, de semmit nem csinál, nem rázkódik, lefogtam a biztonság kedvéért, de kattogott tovább a motor. :/
2018. dec. 13. 16:05
 8/10 A kérdező kommentje:
A kocsi alá feküdtem sztetoszkóppal, az olajteknőre rakva (a kipufogó mögé benyúlva) hangosabban hallottam a kopogást, mint akárhol megnéztem. A kopogást szelepfedélen is megnéztem, ott is lehetett hallani a kopogást, illetve a kipufogó hővédőjén is lehetett hallani, ott annyira nem azért, illetve a twinportra rakva a sztetoszkópot, ott is erősebben lehetett hallani, mint a többi helyen. Nem tudom továbra sem, hogy mi okozza. A vezérlés felé is mentem sztetoszkóppal, ott minden szépen csendben tette a dolgát, ahogyan kell, a lánc nem csattog, az 100%.
2018. dec. 14. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire nézted meg a videót, de a 0,34-től látott módszerrel kizárhatod a twinportot a lehetőségek közül. Ha ezt már kipróbáltad, akkor előfordulhat, hogy csak a motor szétborítása adja meg a választ.
2018. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A twinportnál van valamilyen kis lamella, néztem egy videót, ugyan az a hang volt neki is mint nekem, neki a lamella vergődött, de ebből bontás lesz így vagy úgy, elviszem több szerelőhöz majd árajánlatra, illetve mondják meg mi lehet a baja. Nem én járok egyedül ebben a cipőben, sok videót raktak fel ugyan azzal a hanggal, mint nekem, csak nem írják sosem le, mi okozta. Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még tippje, meghallgatom :)
2018. dec. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!