Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a praktiusságot és a...

Ha a praktiusságot és a megtakarítást nézzük, akkor jobb a kisebb felni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1.4-es autóm, jelenleg 14-es felnivel. Azon gondolkoztam, hogy megérné-e kisebb felnire váltani? 13-ra gondoltam, a kisebb felni csökkentené a fogyasztást és a futóművet is kímélné. Pont az nem érdekel, hogy a kereke milyen menő, szép gyári dísztárcsa rá van pattintva és ennyi.

2018. dec. 12. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem nyersz a 13-assal. Azt se felejtsd el, hogy amennyivel csökken a felni átmérője annyival nő a gumié és nagyon kevés súlymegtakarításod lesz ahhoz képest amennyit bele kell tolni egy ilyen cserébe.
2018. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:

Egy kis számítás, csak a móka kedvéért:

a 14-es felni kerülete 1116,584 mm., a 13-as viszont 1036,828.

A kettő közötti különbség 79,756 mm vagyis durván 8 centiméterrel fog kevesebb utat megtenni a kerék egy fordulatnál, ha kisebbre váltasz.

Kérdésem:

Szerinted hogyan lesz ezekből a fordulatonkénti "mínusz"8 centikből, kisebb fogyasztás? Hiszen, ha ugyan akkora távolságot akarok menni ma a 13-as kerékkel, mint tegnap a 14-el, ahhoz a kisebb felninek többet kell forogni. A több forgáshoz -elméletileg- több benzint is kell fölhasználni.


A másik:

Egy adott méretű kátyúba belekoppanó kisebb átmérőjű felni könnyebben sérülhet, mint a nagyobb.


Szóval, se fogyasztáscsökkenés, se futómű kímélés.

2018. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szép számítás, kár, hogy nincs értelme, mert úgyis váltóméretű gumit kell elrakni. Nagyobb felni sérülékenyebb, mert kevesebb a gumi rajta



Egyébként nem lenne érdemi változás. 2-3 " és alu vs acél váltásnál lenne miről beszélni.

2018. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:

#3!

Tudom, hogy nincs sok értelme a számításnak, csupán a "kisebb kevesebbet eszi" elvet próbáltam cáfolni.

Tudatosan csak a felniről írtam, elkerültem a gumiméret kérdést. Ugyanis nem váltóméretben gondolkodtam, egyszerűen úgy értelmeztem, hogy csere, kisebb felnire-kisebb gumira.

Pl. 14x175/70 helyett 13x155/60

Ebben az esetben, a kisebb kerék nem fog fogyasztást csökkenteni, és sérülékenyebb lesz.


Szóval, újra ott vagyunk, ha a kérdést pontosabban teszik föl, akkor most nincs miről írni..... ;).

2018. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja értem, mondjuk ezt normális ember talán nem csinálja meg .D
2018. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kerékméretnél az abroncsszélességgel tudod befolyásolni a fogyasztást. a felni átmérője nem számít. keskeny gumival kevesebbet eszik. nézd meg a bmw i3 milyen szekérkereket kapott hogy meglegyen a vállalható hatótáv.
2018. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!