Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korábbi már javított oldalsó...

Korábbi már javított oldalsó sérülés mennyire lehet probléma egy autónál?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 2009-es használt Mazda 2-t magamnak 1,7 millióért használtautó kereskedésben. Ma elvittem a Mazda márkaszervízbe és megállapították, hogy minden rendben van az autóval, viszont találtak arra utaló nyomokat, hogy mindkét oldala korábban javítva lett.


Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e megvenni egy ilyen autót? Nem e lehet ez problémaforrás a jövőre nézve? Igazából a szervízben nem mondták, hogy ez javításra szorulna vagy problémaforrás lenne, csak mint tényt közölték.



2018. dec. 13. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kellene, hogy milyen nyomokat találtak rajta. Csak átfújták, vagy centis gitt van a festék alatt stb..

Egyértelmű, hogy a gittelt felejtős, de az újrafényezett is necces lehet. Sokszor a meginduló rozsdát tüntetik el ezzel a módszerrel, aztán az új tulaj meg csodálkozik, hogy 1-2 év alatt tiszta rozsda lett az autó.

2018. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen sérülés volt?

Ha csak az ajtókat karcolták meg és fényezni kellett, akkor nem gáz. De ha nyoma van, hogy huzatópadon volt az autó vagy ilyesmi, tehát a küszöb/ tornyok/futómű stb sérült akkor felejtős

2018. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen javítás volt?

Ajtó fényezés?

Küszöbcsere?

Vagy huzatópadon volt?

2018. dec. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a keresztmerevítők is sérrültek, akkor magamnak ilyet a biztonságom érdekében nem vennék. De ha csak küszöblemez horzsolódott padkáról, vagy ajtók, stb. lett újrafújvam az jó ár mellett nem zavarna.

[link]

2018. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat. Szóval így ezt konkrétan nem mondták az állapotfelméréskor, hogy milyen jellegű sérülés lehetett ez. Annyit mondtak, hogy nincs "megnyúlva" rajta semmi és hogy egy alvázvédelmet érdemes megcsináltatni ha megveszem, meg hogy a gumikat cseréljem le, de azt nem mondták, hogy ez kockázatos lehet vagy hasonló.


Egy autó ábrán jelölték az egyes elemek értékeit számintervallumokkal, amelyeken az ép részekhez ilyen 80-130 közötti számintervallumot írtak, a sérült oldalsó részeken pedig az egyik oldalon a hátsó ajtónál 180-936 érték, a másik oldalon szintén a hátsó ajtónál 246-342 érték szerepel. (ma beszkennelem ezt az ábrát és feltöltöm ide)


Érdemes lenne még egy karosszériáshoz is elvinni vagy hogy lehetne kideríteni, hogy huzatópadon is volt e? Az ép referenciaértékeket hol találom az egyes autórészekre amikhez lehetne viszonyítani?

2018. dec. 14. 08:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod mit jelentenek az értékek:


[link]

2018. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha sérült autót normális szervizben csináltatnak meg, akkor ott a sérült állapotot leírással, fényképekkel dokumentálják (mert a biztosítónak ezzel tudják bizonyítani, hogy nem számláztak túl).


Ha biztosításon kívül kozmetikai hibát javíttatnék (nekicsapom ajtót, kő virágládának, oszlopnak, végighúzom a padkát párhuzamos parkolásnál...), akkor is ragaszkodnék hozzá, hogy a szerviz kövesse a szokásos protokolját, mert akkor meg nekem fontos, hogy mikor majd a festékvastagságot műszeresen mérik bizonyítani tudjam, hogy nem volt teljesen lezúzva az autó oldala, csak újra lett fújva pár elem).


Ha normális autót akarok eladni, akkor azt odaviszem, ahol vettem és végig szervizelve volt, az új vevő pedig látni fogja az autó egész előéletét.

Ha szart (sufniban javított lezúzottat), akkor eladom neppernek, annyiért, amennyit ad érte...

2018. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem csak kívülről kell ellenőrizni a rétegvastagságot, belül is, pl: küszöb belső része, A oszlop, B oszlop (ahol az ajtózsanérok vannak) ha ezek a részek is újra vannak fújva, vagy esetleg gittelve vannak, valószínűleg nem csak egy parkolási sérülés lehetett az autón.
2018. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Használtautó kereskedésből lenne az autó, valószínüleg külföldről behozott és szinte biztos, hogy nem márkaszervízben javították. Az AutoDNA oldalon lekérdeztem az alvázszám alapján az infókat róla, de nem találtam semmi érdekeset.


Beszkenneltem az állapotfelmérő lapot, hátha ez többet mond:

[link]

[link]

2018. dec. 14. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a nyomozást és nem érdekelne mi történt vele. 1,7 millióért nem veszünk körbetört autót és kész. Ez egy tízéves kisautó, 1,7 millióért legyen meg körbe a gyári fény. Mivel itt nem ez a helyzet, én simán továbbállnék. Ennyiért kapsz olyat ami hibátlan, miért akarsz belemenni ebbe? Ha egyszer el akarod majd adni, magyarázkodhatsz te is a fanyalgó vevőknek hogy csak a bevásárlókocsit tolták neki...
2018. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!