Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó első futóműtől jövő...

BAAT kérdése:

Autó első futóműtől jövő rázkódás mitől lehet?

Figyelt kérdés

1 napja 70-80 km/h sebességnél vettem észre, hogy rázott az autó, mint amikor hullámos aszfalton megyek. A kormány, pedál nem remegett. A gumik újak, kb. 2 hónapja vannak fönt.

Emellett apró kottyanásokat hallottam menet közben. Ilyen hangot korábban váltáskor hallottam.

1,4 benzines Grande Punto, 2006 évjárat.



2018. dec. 14. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet akar féltengely vagy gömbfejek motortartó bakok
2018. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az nem jelent semmit, hogy a gumik két hónapja vannak fent...vidd el gumishoz, és centíroztasd. Ő megmondja, hogy leesett-e a súly, vagy máshol van a gond. ezzel nem szabad várni.
2018. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

inkább gömbcsukló szokott ilyen hangokat kiadni....

kellemetlen amikor menet közben kiszakad a helyéről :D


úgyhogy a helyedben azt nézetném meg először.

2018. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A gumiknak/felniknek nincsen semmi baja.

Viszont azt figyeltem meg, hogy nem is váltó adja ki kattanó, kottyanó hangot, hanem gáz. Ahogy a pedálhoz érek, egyből hallatszik.

Szóval nem biztos, hogy rázkódás futómű gond, főleg mert a kormányon pl nem is lehetett érezni.

2018. dec. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!