Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen vezetni (jogsihoz)?...

Télen vezetni (jogsihoz)? Várjak vele tavaszig?

Figyelt kérdés
Most csinálom a B kategóriát, januárban fogok KRESZ vizsgázni, minél hamarabb túl szeretnék lenni rajta. Menjek vezetni utána egyből, vagy várjak vele?

2018. dec. 15. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért várnál?

Télen sincs mindig fagy, jég, hó, de annak is örülni kell, ha esetenként zordabb körülmények között is tudsz oktató felügyelete mellett gyakorolni, nem a következő télen, már egyedül kell megismerkedni a csúszós utakon közlekedéssel.

Amikor nagyon rosszak az útviszonyok, pl ónos eső, vagy sűrű köd van, úgysem kell vezetni, azt nem engedik, olyankor még a forgalmi vizsgát is napolják.

2018. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én első órámon a tanpályán konkrétan nem látszott ki az aszfalt a hó alól :D akkor nagyon féltem, teljesen be voltam parázva, hogy ur isten mi lesz, de nagyon jófej volt az oktatóm, nagyon kedves és türelmes, és nem volt semmi gond. Visszanézve tényleg jó volt, hogy ilyen időben is van tapasztalatom.
2018. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne parázz, autóval nem gond, meg amúgy se nahy dolog hóba vezetni, én friss jogsisként mentem haza télen , nagy hóba, még a kuplungot sem tudtam kezelni mert csúszott meg előtte csak 30 km-t vezettem.. féltem, de másképp nem jutottam volna haza a suliból. Most meg ha sikerül a szóbeli vizsgám C jogsiból akkor meg kopott gumis teherautóval megyek forgalmi vizsgázni, tök jó lesz... majd sutyomba lejebb engedem a kereket meg kötök rá spárgát :D


20/F

2018. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
C kategóriából van szóbeli? :O Nekem is tervben van, meg az E is.
2018. dec. 15. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Van, biztonság és üzemeltetés a neve, már kétszer buktam belőle. Bezzeg a 30 éves csávókat egy helyes szóért átengedik engem meg addig beszéltetnek amíg bele nem levetedek :D , de van időm, akár 12 alkalommal is buktathatnak, csak az már furcsa lesz.
2018. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vizsgán úgyis lassan, óvatosan kell menni nyáron is. Igazából nagy hóban sincs semmi, nem fogsz olyan tempóval menni, hogy megcsússz, ne tudj megállni, ilyesmi. És még elnézőbbek is ilyenkor.
2018. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb is ha télen tanulsz vezetni.

Akkor több helyzet előjön, amihez amúgy is hozzá kell szokni. Sötét van, eső van, csúszik az út, nem látsz ki rendesen a retkes ablakon, stb...

2018. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!