Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifékkel helyettesíthető a...

Kézifékkel helyettesíthető a lábfék vészhelyzetben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 50-el haladok és meg kellene állnom, de elszáll a lábfék. Mi történik, ha ilyenkor berántom a kéziféket? Az ugye csak a hátsó tengelyt fékezi, ha jól tudom. Nem fog kifarolni az autó? Egyáltalán van annyira hatékony a kézifék, hogy erőteljes lassulást lehessen elérni vele?

2018. dec. 16. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem fog kifarolni az autó, ha egyenesen haladsz. Ha jó a kézifék erőteljes lassulást el lehet érni vele, de a fékút jóval hosszabb lesz.
2018. dec. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer meg lehet így állni, de nem szabad tartósan így használni a kéziféket, mert balesetveszélyes.


Amúgy ilyen helyzetben nem szabad tökig felrántani, mert akkor tényleg kipördül az autó. Csak addig húzd a kéziféket, hogy még éppen ne blokkoljon a kerék. Végig nyomni kell a gombot rajta, ha mégis blokkolna, akkor tudj rajta gyorsan engedni.

2018. dec. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha berántod biztos hogy csúszni fog a kerék és ki is farol.

De lehet azt gyakorolni olyan helyen ahol nincs forgalom.

Próbáld ki hogy mit csinál az autó olyankor mikor húzod be.

2018. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

És mi a helyzet az elektromos kézifékkel? Nekem olyan van és azt nem lehet adagolni. Két állása van tökig behúzott és kiengedett. Bár azt gyanítom, hogy menet közben hiába nyomkodnám a gombját, nem húzna be. (Még nem próbáltam, de akkor is magától kiold, ha behúzott állapotban próbálnék elindulni.)

Ilyen fékkel vészhelyzetben esélyem nem lenne megállni? Vagy marad a motorfék, de azzal nagyon hosszú úton tudnék csak megállni.

2018. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Igen, kresz vizsgába helyes a válasz.


Másik megoldás ha elmegy a fék, kulccsal leállítod a kocsit úgy, hogy sebességbe van, kedves előttem válaszoló elektromos kézifékes srác.

2018. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

"Ha berántod biztos hogy csúszni fog a kerék és ki is farol."


Miért farol ki?

2018. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"És mi a helyzet az elektromos kézifékkel? Nekem olyan van és azt nem lehet adagolni. Két állása van tökig behúzott és kiengedett. Bár azt gyanítom, hogy menet közben hiába nyomkodnám a gombját, nem húzna be. (Még nem próbáltam, de akkor is magától kiold, ha behúzott állapotban próbálnék elindulni.)


Ilyen fékkel vészhelyzetben esélyem nem lenne megállni? Vagy marad a motorfék, de azzal nagyon hosszú úton tudnék csak megállni."


Az elektromos kéziféknél amíg a gombot nyomod addig az autó vészfékezést hajt végre.

2018. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ment mindenkinek a zöld pacsi!


Egy kérdés még felmerült bennem utólag: Ha kézifékkel próbálok megállni, akkor ki kell nyomni a kuplungot? Nem lassul jobban az autó, ha mellette még motorféket is használok?

2018. dec. 16. 13:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik féket fogja a kézifék és hol hajt az autó. Ha hátsókerekes a kocsid és a kézifék állóra blokkolja a kereket akkor mindegy. Ha első kerekes és a hátsót fogja a kézifék akkor jól jön a plusz motorfék.
2018. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 veterán vas ***** válasza:

Ha tényleg elmegy a fék, akkor sorban visszapakolsz első fokozatig, majd a legvégén kikuplungolsz és megfogod kézivel.

Vagyis a kéziféket csak minimális tempónál érdemes bevetni. Ha 30 körül- vagy e fölött- rántasz egy kézit, akkor eléggé sokára fogsz lelassulni, és meglehetősen nagy oldalmozgással. Akkor sem koppig húzott karral, hanem benyomott gombbal és váltakozó erővel kell játszani, miközben csúszásokat ellenkormányzással korrigálni.

(na ehhez azért némi gyakorlat kell)

2018. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!