Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi éri meg jobban?...

Szerintetek mi éri meg jobban? Egy alu felnin cseréltetni a téli-nyári gumit, vagy befektetni egy második szett alufelnibe és teljes kerekeket cserélntetni?

Figyelt kérdés

#gumi #téli #felni #aluefelni
2018. dec. 21. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg mennyibe kerül az egyik, mennyibe a másik és számold ki melyik éri meg neked.
2018. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Venni egy második szett felnit és magad cserélni.
2018. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
A téli gumit nyugodtan teheted lemez felnire, valahogy csak elviseked tavaszig, hogy nem olyan szép az autó lemez felnivel, de akkor is ez a helyzet, ha az alu felnit kikezdi a só...
2018. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A két külön garnitúra , a cserét magad megoldhatod . Pár év alatt megtérül és nem kell sorban állni sem .
2018. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én karácsonyra vettem magamnak legkulcsot kompresszor van. hogy miért ?


Felnin volt a téli is ki kellett cserélni . Gumisnak könyörögni időpontok, teherautóval felvinni a téli gumit majd felmenni a kocsival majd elkért 12.400 ftot 10 perc meloert (pont ennyit kért a fogorsovom fél órás melora) a dugofejet hozzacsapta a felnihez.

Majd teherautóval fel a felniert újra és elhozni.

10p alatt lecserélem itthon. A szerszám olcsóbb mint a gumis munkadija és nem verek szét semmit.

2018. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a gyári méretet nem javasolja télre a gyártó. Meg a 17-es jóféle téli gumiknak is van ára rendesen. Szóval kisebb a téli,így nem volt kérdés,hogy még 1 szett felnit kell vennem.

Az előző autómnál ment a cserélgetés 3 évig,aztán meguntam és inkább vettem felnit.Gyorsabb,egyszerűbb és gumishoz se kell időpont,mert itthon átcserélem

2018. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp az a jobb és egyszerűbb, ha külön felnire van szerelve mindkét gumiszett. Az hogy lemez vagy alu, lényegében mindegy.

Az előző autómon nekem pl így volt:

Nyári: 17" alu, téli: 15" lemez dísztárcsával.

A mostani autómon:

Nyári: 17" alu, téli: 16" alu.

Természetesen mindegyik felni gyári és nyomásszenzorokkal szerelt.

2018. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem sosem volt külön felni egy autóhoz, a gumikat cserélgettem, de ez is azért, mert max 3 évet tartok egy autót. Apámnak pl a héten vettünk egy zsír új alufelni szettet a nyári gumikhoz, hogy ne kelljen többet ezzel basszkódni, szóval most két alufelni szettje van. Lehet én is követni fogom a példáját.
2018. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én télihez lemezfelnit és dísztárcsát vettem, mert sajnálnám sós löttyben amortizálni az alut illetve a kerékcserét akkor végzem magam, amikor akarom.
2018. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én kiszámoltam, nekünk nem érné meg. Egy új alufelni szett a kocsira kb 140-150 ezer, 17-es méret. A gumis kb 7-8 ezerért cseréli le. Ez évi kétszer, olyan 15-16 ezer ft. Tehát 10 év alatt lennénk ugyanott. 10 évig meg még egy új autót se tart meg az ember, használtat pláne. Ja és a szerszámot, rendes emelőt bele se számoltam, ugye ha jó minőségűt veszek ami kitart 10 évig, az se olcsó.
2018. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!