Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan alapíthatnék egy...

Hogyan alapíthatnék egy Rally-autóverseny csapatot?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne elkezdeni a Rally-zást?

2018. dec. 24. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
q..va sok pénzzel!!!!
2018. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem bonyolult. de szerintem te nem tudod, mit is akarsz, vagy csak a kérdést nem tetted fel érthetően. Ha versenyezni akarsz, ahhoz nem kell neked csapatot alapítani. Ki kell bérelni egy autót és elindulni egy versenyen. Ilyen egyszerű. Persze kell hozzá némi felszerelés is, meg egy navigátor, akinek szintén kell felszerelés. Vehetsz autót is, akkor csak benevezel egy versenyre és kész. Ha amatőr, akkor nem kell hozzá más, mint jogosítvány. Ha elmondod, mit akarsz, szívesen mesélek róla, van ezen a területen elegendő saját tapasztalatom. De annyit előre mondok, hogy pénz kell hozzá, nem is kevés. Ha csak a saját felszerelésedet nézzük, az használtan is kétszázezer forint környékén indul.
2018. dec. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Amatőr rally-zásra gondoltam. Szívesen beülnék a volán mögé versenyezni, kipróbálni magam, bele kóstolni, hogy milyen is ez a műfaj.

Hobbi versenyezgetésre gondoltam, kedvtelésből elindulni pár futamon.

2018. dec. 24. 16:31
 4/16 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, nulla versenyzési tapasztalattal.
2018. dec. 24. 16:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen terveim. Az autó Lada lenne, olcsó plusz alkatrész is van hozzá, ismerem is a típust, otthon is bírom szerelni. Műszakis kell hogy legyen, mert ugye valahogy el is kell jutni a helyszínre, meg valahol ki is kell próbálni az autót (tréler nem opció, mert egyrészt drága, másrészt olyan autóm sincs, amivel húzni tudnám) Sok tuning nem lenne az autón, csak amennyit a műszaki vizsga feltételei megengednek. Ilyen gumikerülgetős versenyeken szeretnék indulni. Hát én így szeretném elkezdeni, szerintem ezek a minimum feltételek.
2018. dec. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amatőr, hobbi ralik: ha főváros környéki vagy, akkor az FRT (Kiskunlacháza)kupa versenyeit és a rally edzést (Tököl) tudom javasolni. Itt nincs olyan sok megkötés az autókra, de szerintem bukócső kell minden esetben. (talán a szlalomra nem kell, de az nem rali)

A versenyautó nem ilyen egyszerű kategória. Ugyanis ha át van alakítva, nem megy át a műszakin. Ha nincs, akkor meg nem versenyautó. A Lada az egyik legnagyobb zsákutca. Iszonyatos pénzekből lehet valamire való autót csinálni belőle. 4-5 millió alatt nincs élvezhető Lada. Ezekre a versenyekre nem kell homológ felszerelés, de bukósisak mindenképpen kötelező. Ha igazi ralit akarsz, akkor a MARB rendezvényeit kell megnézni. Az már egy lépcsőfok, anyagilag is. ha csak ki akarod próbálni, akkor bérelj egy Suzukit, jó móka lesz. Továbbra is azt mondom, ha konkrét elképzelésed van, privátban is írhatsz, szívesen elmondom, amit tudok.

2018. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok. :)
2018. dec. 24. 22:25
 8/16 anonim ***** válasza:
Vidéken is biztosan vannak szlalom versenyek. De a ralizáshoz pénz mindenképpen kell...és egy pár barát is. Miért pont rali?
2018. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tetszik a vidéki utakon és szép tájakon folyó versenyzés.
2018. dec. 24. 23:37
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
akkor viszont gyűjts sok pénzt. Ezzel kezd. Venni kell egy autót, szerezz szerelőket. Aztán irány egy amatőr rali sorozat. Itthon két régióban megy ilyen, Észak és Dél. De ez a sport nagyon nagyon összetett és nagyon sok mindenről szól. Amit leírsz, az az állomás vége. Én végigcsináltam, minden szinten jártam már itthon, jó rálátásom van.
2018. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!