Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagkeresetből fenn lehet...

Tamás1128 kérdése:

Átlagkeresetből fenn lehet tartani egy e46 Bmw 320i kocsit?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy 320-325i e46 Bmw-ét viszont nem tudom a fenntartási árakat ugyanis első kocsim lenne.A fizetésem átlagos

190-220 ezer ft.Nem vagyok a nyáladzós Bmw veszek fajta,de nagyon tetszik,és ár/érték arányban elégé megfelelő.



#autó #fenntartás #szervizelés #bmwe46 #fentartási költségek
2018. dec. 25. 03:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
A bmw arai az egekben, mint alkatresz mint szervizes is magasabb tarifaval nyul bele. Esteleg ha értesz a javitashoz akkor nyugodtan. Ismerősöm egesz eves fizetese belement egy bmw-be nemtudom melyik fajta nem ertek hozza es a duplajat keresi mint te. Bmw motorom van de ha valamit kell bele venni akkor a falat vakarom, mondjuk kicserelem magam is annyi jó benne, hogy egyszerű szerelni de amúgy. Személy szerint bmw-t nem vennék. A motoromat jövőre el szeretnem adni es kesz. Akinek van vele konkrét tapasztalata az tuti többet segit nalam.
2018. dec. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 LeniDavisJr ***** válasza:
72%

Volt BMW-m! E39, 525D. 2 évesen hoztam Németországból! 7éves koráig szinte semmi baja nem volt, csak olajat cseréltem. Egy komplett olajcsere kB 100.000 Ft, nem márkaszervízben. 7 éves kora után minden baja volt. Pedig nem nyúztam, családi kocsi volt. Most 18 éves az autó. Ki van vonva a forgalomból, és legszivesebben felgyújtanám. Az alkatrész árai semmit nem csökkentek az évek alatt. Még mindig rohadt drága hozzá minden. Most vettem egy 2 éves Toyota RAV4-ét. Komplett olajcsere 60.000 volt márkaszervízben. Meg vagyok elégedve vele.


Vennék-e mégegyszer BMW-t? Nem! Ha már ilyen kategóriában gondolkodnék akkor inkább Audit, valami quatrot. Azok legalább nem hasalnak meg egy kis hótól. A BMW xdrive-ja is egy hulladék.

2018. dec. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor a sztereotípiák helyett jöjjön a gyakorlat.

Minden attól függ mennyit szánsz az autóra megvásárláskor. Ha egy tényleg megkímélt, követhető előéletű és extra állapotú példányt keresel és ki is fizeted (6-7000 EUR + honosítás), akkor semmi gondod nem lesz vele és probléma nélkül fenntartható lesz átlagfizetésből. A tervezett karbantartások és a sima kopó-fogyó dolgok nem drágák.

Az autó árát azért adtam meg eleve euróban, mert a magyar piacot eleve el kell felejteni, ide a német és osztrák kínálat legalját hozzák a nepperek. Ami tényleg jo annak kint is ára van, eladni nem éri meg behozni.

A másik verzió a 6-800 ezres itthoni darabok. Na ez lesz fenntarthatatlan átlagfizetésből. Két éven belül ráköltesz majd annyit az életben tartására, mintha hoztál volna magadnak egy tényleg jót kintről, de közben az autód ugyanaz a tákolt szarkupac marad ahonnan indultál.

Tehát előbb döntsd el hogy mit akarsz. Ha komolyan gondolod az E46-ot, akkor irány a mobile.de és az ottani kínálatának is a felső harmada. Viszont ahhoz nagy BMW fannak kell lenned, hogy érjen neked annyit.

Ha nem tudsz vagy nem akarsz ennyit költeni a megvételére, akkor viszont inkább engedd el a dolgot, hogy ne legyél te az ezerötszázadik szerencsétlen aki fikázza a BMW-t, hogy 600 ezerbe került és milyen szar. A jó kb. 1,5 milliónál kezdődik, az viszont tényleg jó :)

Aki megveszi az itthoni betegágyakat 600 ezerért, az meg is érdemi és persze utólag ne csodálkozzon semmin...

2018. dec. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Az első és a második pont a gyakorlati tapasztalatot írta le, a harmadik pedig a szereotipiát.

Annyit tudok hogy nem egy kollégám meg szomszédom is mind megszabadult ezektől.

A sógor most adta el az X5-öst. Annyit mondott hogy elég volt.

2018. dec. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Gond nélkül.
2018. dec. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 dirtboy ***** válasza:

(A jó kb. 1,5 milliónál kezdődik, az viszont tényleg jó)


Persze, csupa becsületes emberek vannak kint.

Egy barátom kb 4éve vett e46 320at németből 1,7misiért és az sem volt jó. Pedig a 4 év is az ő javára van autó korát tekintve is infláció miatt is.

2018. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ilyenem van egy éve. Nyáron volt egy 100 ezres szervizem. Most lesz egy 100 ezres szervizem.

Ezen felűl havi 5-10 ezer az apró dolgok helyrehozására.


Ezzel számolj. Ha nem tudod kigazdálkodni akkor felejtős.

Nekem még kevesebb a fizetésem, de sok mindenről le kell mondanom emiatt a szr miatt. De nem adnám el mert egy hülye vagyok, és mikor megy keresztbe az mindenért kárpótol.

2018. dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 LeniDavisJr ***** válasza:
Más is megy keresztbe... Fele annyiért
2018. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8-as. Például?

Mert ha hétköznapokra is használható hátsókerékben gondolkozunk akkor a BMW a legolcsóbb alternatíva.

Vagy ha tudsz jobbat akkor várom az ötleteket.

2018. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nagyon fillérba5zósan talán fenntartható. Én németben dolgoztam, szinte havonta tudtam volna venni 320-ast. Vajon miért nem vettem?
2018. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!