Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen váltófelújítás utáni...

Milyen váltófelújítás utáni problémák lehetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé befürödtünk így karácsonykor az 1.5 benzines Nissan Almeránkkal. Sajnos nemrég megszólalt benne a nyelestengely csapágy, és mivel karácsonykor hosszú útra megyünk gyorsan még karácsonyig felújítattam a váltót. Már mikor elhoztam is furcsa volt hogy olyan kerregősebben ment az alapjárat, de meghallgatta a szerelő és azt mondta hogy nincs gond (egyébként szinte hangtalan volt az autó előtte). Azonban tegnap délután meglepett minket egy karácsonyi csodával, és gázadáskor az alap motorhangra jön rá egy plusz zaj, de csak bizonyos fordulatszám felett (2000 körül hallatszik legerősebben, utána talán azért halkabb mert elnyomja a motor hangja). Olyasmi hangja van mint mikor rükvercben megy a motor, ilyen élesedő, búgó. Üresben viszont ha pörgetem a motort nem hallatszik! Van esetleg valakinek valami tipp? 2000 km-t kéne megtennünk az autóval a napokban, de így nem igazán merünk elindulni vele...

2018. dec. 25. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobj fel egy youtube videót!
2018. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Holnap csinálok és feltöltöm. Amúgy kb. ugyanez a hangja van: https://www.youtube.com/watch?v=7dk_JooQE9E

Csak nálam üresben nem csinálja, illetve sebességben is csak 2000-es fordulat felett. Viszont ma mentünk vele többet, és nem is mindig csinálja... :S

2018. dec. 25. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így sajnos semmit nem mond.
2018. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy nem választoltam, visszavittem a szerelőhöz, előtt megtettünk vele azért jópár száz km-f és erősödött a hang.

A váltóban egy fogaskerék adta a visító hangot.

2019. jan. 12. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!