Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson nem pörög ki, illetve...

Krómgyűrű kérdése:

Simson nem pörög ki, illetve sűrűn beköpi a gyertyát. Mi baja? Ötletek?

Figyelt kérdés
Főtengelyszimeringet cseréltem. 1:50-es keverék van benne, és a karburátor is helyesen van beállítva. Mégsem indul. Ha beindul normálisan akkor gyakran ejti a fordulatot. Vagy pedig nem pörög ki teljesen. A gyertya pedig tocsog a benzinben.

2018. dec. 25. 14:57
 1/10 anonim válasza:
A karburátor és a hanger között volt egy kis hőszigetelő tömítés, amit nem raktál vissza. Ezért felmelegszik a karburátor és nem porlaszt rendesen. Szerintem... De én is a karburátorra ill. a szimeringekre tippeltem! 100% hogy jól van bekalibrálva a karburátor? A mostani karbi alkatrészek nagyon szarok! Én is szenvedtem vele, de sokszor van hogy a 10-20 éves szelepek jobbak mint a kínai új! (az úszóval ugyan ez a helyzet, amennyiben nem lyukas és telik meg benzinnel!)
2018. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Vastagabb tömítés van a henger és karburátor között. Jól van beállítva. Próbáltam új és eredeti úszóval és tűszeleppel is. Több gyertyával is próbálkoztam. Mikor beindul a kipufogó illesztésnél köpött egy kevés olajat.
2018. dec. 25. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Szivatót nézd meg,zár e a gumigyűrű.

Tegyél bele kisebb főfúvókát,igaz arra nem tértél ki mikor volt pöpec utojára

2018. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gumigyűrű ép. Szerintem jól is zár. Fúvókákkal ezelőtt is ment kb fél éve.
2018. dec. 25. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:

rossz a benzin-levegő arány. Ha biztosan nem magas a benzinszint, ha biztosan gyári méretű a főfúvóka, ha biztosan nem kap a szivatón is benzint, ha biztosan középen van a súbertű, akkor csakis a légszűrő-légbeszívó kürül lehet a baj, vagy a kipufogód már nagyon kormos, szűk.


ha ez mind oké, akkor passz.

2018. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Holnap ellenőrzöm!
2018. dec. 25. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:

A lényeg túl sok benzint kap.

Jobban megnézném az úszót, tűszelepet, fúvókákat, szívatót.

2018. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez a motor valamiért nem akar jól működni, többször írogattam arról, hogy vajon mi okozza a motor problémáit?

A szimeringek tudom, hogy cserélve lettek és azt is tudom hogy átbeszéltük a karburátor beállítását. Most azt irja, hogy túlzottan benzines a gyertya és ha elindul a motor nem pörög ki, ("sokal a motor") ezzel a fúvóka szettel valamikor jól működött azt irta. Akkor meg kell még nézni az üzemanyag szintet, benzin levegő beállításokat, levegőszűrőt, és a kipufogó állapotát. Előttem már ezeket leírták helyesen.

2018. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ismerősöm kölcsönadott egy vadonat új, orosz vagy ukrán gyertyát. Mondanom sem kell, hogy gyönyörű kék szikrát ad vele a motor. 2.-3.rugásra indul is vele a motor, de hirtelen leállt. Gyertya ki, megtöröltem, majd vissza, de már rosszabbul indult. Aztán a blokkon csavartunk kicsit, mert ferdén állt a karburátor szívó torok a légszűrőház felől. Azt is orvosoltuk. Azonban túl lett szívatva, mert a kipufogón köpte a benzint. Tolásra sem indult, csak hörgött és rángatott. Kipufogót leszedtük, kissé lerakódásos. Azt holnap orvosolom.d
2018. dec. 27. 19:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Kipufogót kipucoltam. Volt benne vagy két marék koksz. Visszaraktam, szikra is tökéletes, karburátor is jól van beállítva. Csak röffen párat, de nem indul. Már elfogytak az ötleteim. Jobban járnék ha vennék egy komplett blokkot?
2018. dec. 29. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!