Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül havi szinten...

Mennyibe kerül havi szinten fenntartani egy használt autót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan szükségessé válik számomra egy autó vásárlása. A helyzet, hogy kispénzű ember vagyok, ezért a legendásan olcsón fenntartható Suzuki Swift jöhetne szóba számomra. Egy jó állapotú darabot meg tudnék venni jelen állás szerint, ám kétségeim vannak a fenntartásával kapcsolatban. Olyan emberek véleményére és tapasztalatára lennék elsősorban kíváncsi, akiknek van/volt ilyen vagy hasonlóan "fapados" járműve. Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 27. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Mikori swift? 2002 előti, vagy az utáni?

A 2002 előtti fentartasa filleres. Van a biztosítas amit ki tudsz szamolni de legyen mondjuk 6000-15000 ig negyed ėvre. Ezenkívül kb csak tankolnod kell!

Ha kell olajcsere ez szűrő olaj legszűrővel kb 10 ezer. Verzėrműcsere kb 25 ezer fėkbetėt tárcsa azok is kb 20 ezer.

Gumi ha 13 mas 8000 től van rá.

Baja nem szokott lenni.

14 ėv alatt nekem ami hiba volt. Elrohadt kipufogócső (5000 ből megvolt) 6 kiėgett izzo, küszöbcsere (25 ezerből megoldva) 1 betört szėlvedő, kavicsot kapott. 21 az üveg+szereles) gázrugó a csomiajtón megadta magat 2000 ft volt cserėlni hasznalt de jóra. Alvazvėdelem.

ezenkívül csak a kötelező cserėk voltak. Fėkbetėt+tárcsa, vezėrles, 3.akksit tettem bele, gumicserėk, ablaktörlő lapátok ilyesmi.

200ezret tettem bele. Szal a kötelező dolgokon kívül összvissz ha 100 ezer rá lett költve. Strapabíró, igėnytelen. Lehet szeretni.

2018. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még éves szinten sem lehet megmondani, mert egy legalább 15 éves autónál bármi bármikor előfordulhat. Ezzel együtt a régi Swift jó választás, ha nagyon kevés pénzed van, mert megbízható típus. Mivel nagyon gyakori, hiba esetén könnyű alkatrészt találni akár újat, akár bontottat.
2018. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy 1999-es és egy 2000-es évjáratút találtam jó állapotban. Ezek szerint akkor majdhogynem a szó szoros értelmében filléres dolog a fenntartása. Köszi mégegyszer!
2018. dec. 27. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha rendes állapotban akarod tartani azért eszi az is a pénzt, én pont ilyet vettem ha akarod priviben leírok pár dolgot amire figyelni kell ha tanulni akarsz a hibáimból ha nem majd a sajátodból fogsz :D
2018. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, bármilyen tapasztalat jól jön! :)
2018. dec. 27. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
tankolni kell, kötelezőt kell rá fizetni, ezzel is számolj. A swiftnél a legdrágább, ha rohad. Akkor meg sem szabad venni.
2018. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lényeg hiányzik csak, milyen használatra szánod?
2018. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Leginkább városi használatra, illetve heti 1-2 alkalommal lemenni egy kisvárosig főúton, kb 40 km-re. Pályázni ritkán vinném
2018. dec. 27. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne rohadjon ennyi idősen már rohad és ha rohad akkor az kuka.
2018. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaz nekrm a swiftnél valamivel konfortosabb a kocsim egy 2006-os első generációs 1.2-ea skoda fabia . Mivel nem egy idős gép nem rohad aminek a titka , annyi hogy vigyázni kell rá és néha ápolni . Alkatrész van benne baromi drága és olcso is . Eddig olajcsere meg szűrők cseréjén kìvül most cseréltettem a vezérlés szettet maszek szakinál aki eddig is szervizelte volt kemény 80 ezer ebből 70-volt a felső középkategoriás vezérlés szett kb 60-70-ből ki jön tavasszal a fék csere elöl . Olajcsere mindennel együtt 10ezrenként kb 10-15 ezer közt attol függ mennyire minőségi olajat raksz bele . Nem tudok rollad adatokat így a biztosítást nem tudom nekem 23 évesen 5 éves jogsival bonusz 5-el éves 58 ezer ft . Pályára nem egy erőgèp , de 120-130-al kényelmesen el megy. Nem kell gyepálni meg csodát várni , de jo kis autó 99-2008közt gyártották a sima 6 szelepes is élhető és kb suzuki áron mennek felszereltsèg is detto csak kicsit modernebb .

Nekem a 65lovas 12szelepes van , de az 55lovas 6 szelepes is kb ugyan ez annyi , hogy na az egy igénytelen motor főlleg a régi fapado verzioban ahol nincs comjuter és így egy rakás szonda meg ilyenekkel kevesebb arra meg a biztositás meg minden olcsobbra jön ki

2018. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!