Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet kicsúszni a...

Hogyan lehet kicsúszni a kanyarban autóval?

Figyelt kérdés

Ha picivel gyorsabban megyek be egy élesebb kanyarba és érzem, hogy ettől azért lassabban kellett volna akkor jó eséllyel el is mehet a hátulja?

Úgy tudom a kerék is csak akkor csikorog ha a gumik kopottak vagyis az nem feltétlenül előjele?

Nem főutakról beszélek ahol 100 helyett 120-al veszem a kanyart, hanem 40 helyett 60-al. Remélem érthetően ki tudtam magam fejezni.



2018. dec. 27. 15:11
1 2 3
 1/27 crudy ***** válasza:
100%

Hat annyira nem, de megprobalok valaszolni. Ket fele kormanyzasi rakciot kulonboztetunk meg, az egyik az alulkormanyozottsag,a masik a tulkormanyozottsag. Elso eset inkabb elsokerekhajtott autokra jellemzo, az tortenik h hiaba tekered a kormanyt, az auto megy egyenesen. A masodik esetben az tortenik h az auto tulfordul es a segge megelozi az orrat azaz megpordul. Mindketto elofurdulhaz minden autonal, a kulonbseg ott van h melyik tengely veszti el a tapadast.


Alulkormanyozottsagnal jellemzoen a kanyarba bezuhanas a problema azah nagy kezdeti sebesseg, tulkormanyozottsagnal pedig a kanyar kozben elert tul nagy sebesseg, vagyis gaz a baj.

2018. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy lehet kicsúszni hogy gyorsabban mész annál mint amilyen gyorsan kellene.

Remélem jól értettem, mert amit írsz az nem könnyen érthető.

2018. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel kb tisztában vagyok.

Akkor mondom úgy, hogy ma a kis 30-40km/h sebesség helyett bevettem vagy 60-al és éreztem, hogy ez most kicsit gyors volt és jobb ha legközelebb jobban lelassítiok.

Na már most ennyi még belefér és csak a puszta szerencsének köszönhetem, hogy nem landoltam az árokba vagy ennyi még belefér, és addig nincs problema míg nem csúszok. Igen ám csak honnan lehet azt tudni? Ha ralis lennék akkor biztos könnyű volna belőni a határokat.

2018. dec. 27. 15:47
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban úgy lehet kicsúszni, mikor teljesen váratlanul ér a helyzet, és még csak véletlenül sem gondolsz rá, hogy gyorsabban mész, mint kéne. A legtöbb esetben alulkormányzott lesz az autó, és hiába fordítod a kormányt, egyenesen megy tovább. Szakkifejezéssel ezt úgy nevezzük, hogy egyenesre vette a kanyart. Van egy másik verzió is, mikor 4 kerékkel csúszik az autó, ilyenkor nem mész neki a fának, csak mondjuk elegánsan leparkolsz az árokban, ez még a jobbik eset. Igazából nem feltétlenül kell ehhez szar gumi vagy csúszós út, ugyanis minden autónak megvan a maga határa. Az alulkormányzottságot elég könnyen lehet kezelni egy hétköznapi autóval, mikor érzed, hogy baj van, a gázelvétel, rosszabb esetben egy rugás a gázpedálon segíteni szokott.
2018. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

"Na már most ennyi még belefér és csak a puszta szerencsének köszönhetem, hogy nem landoltam az árokba vagy ennyi még belefér, és addig nincs problema míg nem csúszok."

Ezt neked kell érezned, lehet belefér lehet nem. Van olyan körforgalom ahol 30-cal lehet átmenni van olyan ahol át lehet menni 70-nel.


"Úgy tudom a kerék is csak akkor csikorog ha a gumik kopottak vagyis az nem feltétlenül előjele?"

Csikorgás nélkül is az árokba tudsz menni, ez függ a gumitól és attól a felülettől amivel érintkezik a gumi. Pl egy vizes/jeges úton nem fog csikorogni semmi, egyszerűen csak a fizikai erők uralkodnak rajtad.

2018. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A csikorgás általában a tapadás megszűnését jelenti. kopott, új, mindegy. Ha belefékezel a kanyar közben, a helyzettől függően ki fog törni az autó fara. Az árokba inkább akkor esel, ha túl nagy a tempo, tolni kezdi az orrát és nem veszi be a kanyart, ahogy azt már le is írták. Ha nem vagy rutinos sofőr, inkább ne kísérletezz a nagyobb tempóval-
2018. dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 veterán vas ***** válasza:

Egyszerűen. Nagyobb a tempó a kelleténél, megszűnik a tapadás, és kész. Ehhez még nem is kell iszonyatos tempót menni. Vannak kanyarok, ahol 40-el is le tudsz esni az útról, és még a gumi sem fog sokat csikorogni.

Ha gyorsabb vagy a kelleténél, egy darabig fog a gumi, aztán kihúzzák alólad az aszfaltot, és Te 90°-al elfordítva, oldalra dőlve nézed a tájat. Ha nagyobb a tempó a gurulsz tovább.(ilyenkor az autó csúnyán horpad, de a hempergés fölemészti az energiát és baj nélkül kiszállsz). Amennyiben árok, korlát vagy fa megállít -értsd valami fix tárgy- na az már kellemetlenebb.....

Amúgy sok mindentől függ. A sebesség és a gumik mellett a kormányzás "erőssége" is befolyásolhatja (pl. mered-e ráfordítani a megfelelő ívre, vagy csak rémülten nézed, hogy haladsz a padka felé)

Aztán még ott van egy lényeges momentum, hogy orrnehéz vagy farnehéz az autó,(mert más jellegű kormányzást igényel) aztán hogy mennyire gyors a kezed egy ellenkormányzáshoz, esetleg el mered-e hinni, hogy bizonyos esetekben nem szabad fékezni, sőt, gázzal is lehet kormányozni.....ezer trükkje van....

2018. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Vagy úgy. Érdemesebb akkor vigyázni mintsem tesztelni mit tud az autó/jómagam.

És ha tegyük fel csikorog akkor még nem feltétlenül jelent árkot/fát a dolog? Olyankor a sofőrön múlik, hogy elkerüli vagy a kocsin? Egy rutinos sofőr tudja, hogy mit kell ilyenkor tegyen mert érzi már vagy ő eleve nem csinál olyasmit, amiből baj lehet később?

Egyébként lehet valahogy készülni a fent említett ellenkormányzásra, gázreakciókra, anélkül, hogy élesben gyakorolnám vagy idővel kialakul rá a megfelelő reflex minden sofőrben?

2018. dec. 27. 17:03
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha van kint egy 40-es tábla, akkor minden további nélkül be lehet kanyarodni 60-nal (Én a 80-as autópálya korlátozásoknál pl. M6 eleje, próbaképp már 160-nal is befordultam gond nélkül, mondjuk prémium gumi, ültetés stb.)
2018. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem semmi :D

Régóta vezetsz, fel voltál készülve ha netalán mégis történik valami? Tudtál volna reagálni?

2018. dec. 27. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!