Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada első kerékcsapágyban kb...

Lada első kerékcsapágyban kb 1000km van . Mitől lóg, kottyan a kerék ha rángatom oldal irányba?

Figyelt kérdés
Kb 1000km-rel ezelőtt kapott ujj kerékcsapágyakat. Mind a négyet. Viszont a bal elsőnek van eggy nagyom minimális hangja + lóg(ha rángatom a kereket oldal irányba lehet érezni/hallani ahogy kottyan egy kicsit vagyis lóg). Mi a fene okozza ezt? Nem a legszarabb csapágy került bele... és szerelő rakta bele. Ilyen hamar szétkophatott? Mit lehet ilyenkor tenni ?

2018. dec. 29. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az nem jelent semmit hogy új alkatrész van benne. Vagy nem feltétlenül. Sokszor selejtet árulnak. Nekem lengéscsillapítóval 2x kellett próbálkozni, fékbetéttel és féktárcsával is. Gyári hibás trapézgömbfejről nem is beszélve (útközben szakadt ki). Nagyon szeretem a tipust, de ezek miatt már gondolkoztam párszor más autón.
2018. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Utána kell állítani, húzni.
2018. dec. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most megnéztem, kúpgörgős csapágy van elől(bár nem írtad milyen lada, de gondolom zsiguli) ezeket vagy sasszeges anyával, vagy távtartóval állítanak be. Emiatt lehet lógása, minimális, sőt, kell is neki.

Ha úgy állítaná be, hogy semmi nincs neki, az lenne a baj.

A másik oldalnak is hasonlónak kellene lenni.

2018. dec. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kerékagycsapágy minden irányba lóg és valóban utána kell állítani. Persze hangjának nem szabadna lennie.

Ha csak oldalirányba kottyan a kerék, akkor az inkább kormányösszekötő gömbcsukló, kormánymű vagy segédirányítókar persely hibára utal.

2018. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hogyan tudok állítani? Ami van anya azon egyszerűen húzok és ennyi? Lada 2107ről van szó...

#4 igazából az autón egybe lett cserélve minden ezalatt értem: alsó/felső talpas,szilentek,kormányösszekötők,segédirányító persely meg ugye a csapágyak ..

2018. dec. 30. 10:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, húzol rajta annyit, hogy éppen ne kottyanjon de még ne is szoruljon ha megforgatod a kereket és lebiztosítod az anyát.
2018. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:

Kerékagy-csapágyat függőleges irányba mozgatjuk, mert akkor elkerülhető, hogy az esetleges gömbfej-probléma belezavarjon. Ha már 1000 km után jött a probléma, akkor vidd vissza a szerelőhöz, reklamációba.

Különben a legjobb minőségű csapággyal is lehet probléma. Belekerülhetett kosz, megpattanhat a kúpgörgő felülete, sorjás volt a kosár, nem lett jól lebiztosítva és fellazulhatott a rögzítés, vagy bármi más.

Vidd vissza, ne kísérletezz. Ha nincs szerencséd 100 fölött megfogja a bal első kereket, és nem fogsz igazán mosolyogni.

2018. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megoldottam . Utána húzam és hibátlan... a drága szerelő nem tudom mit csinált, nem ütötte meg az anyánn a "biztosító" részt .. már majdnem levolt forogva az anya csak tovább nem birt jönni a porvédőtől szerencsére .
2018. dec. 30. 18:19
 9/10 veterán vas ***** válasza:
Úgy tűnik, itt az ideje szerelőt váltani. ;)
2018. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen már tervben volt... nem ez az első hibázása.. eddig is rengeteg mindet én csináltam meg mind két autónkon de mostantól én csinálom a dolgokat mert szerintem elboldogulok vele
2018. dec. 31. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!