Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német, vagy japán autót...

Német, vagy japán autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése végett: lehet, hogy általánosítás a kérdés, és minden nemzetnek van használható autója, csak nem mindegy, hogy 500 sz@r közül kell kihalászni azt az egyet, vagy egy olyan nemzet autói közül válogatok, amelyik tud is autót gyártani (vagy legalább is régen tudott) és rengeteg strapabíró modellje van. Tudom, hogy Fiatba, Peugeotba, Citroenbe stb. márkának is vannak agyonüthetetlen típusai, de ezeket tegyük félre.


Na miután ezt tisztáztuk, marad a nagy kérdés. Mit érdemes venni, ha alacsony fenntartást szeretnék.

Olvastam olyat valahol, hogy a német autókba gyakrabban kell általánosságban cserélni alkatrészeket, viszont olcsóbb alkatrészárak vannak, mint japán autóknál, ahol kevesebbet kell nem várt meghibásodás miatt alkatrészt cserélni, de azok drágábbak. Tudom, ez is sok mindentől függ: mennyire volt törődve az autóval, hol használták, hogy használták stb... de általánosságban tényleg igaz, hogy japán autóhoz drágább az alkatrész?


Őszintén szólva egyébként csak az alkatrész árak bizonytalanítanak el abban, hogy japán autót vegyek (ha tényleg drágábbak), mert amúgy semmi nem tartana vissza. A németek azért tudtak igen csak nagy hulladékokat a piacra küldeni (1,2 tsi VW motorok és társai) és igazából úgy benzinesek terén például minden VW Konszernes atót elkerülnék, mert életükben nem tudtak normális benzinest kiadni a kezükből a szívó 1,4- és 1,6-oson kívül, azok viszont jól sikerültek, de az áruk is megvan az ilyen motorral szerelt autóknak.


Igazából Opel Astra G maradna, ha német területen maradok, esetleg Opel Corsa B, mert az olcsóbb, kisebb, kevesebbet fogyaszt.


Japán téren Honda Civic, Toyota Yaris, Suzuki Swift.


Ennyi elemezgetés után főbb kritériumaim: benzines kell, 5-6 literes max fogyasztás átlagban, és természetesen bírnia kell a strapát. Kb 3-4 évre venném, utána cserélném. Az se baj, ha nekem már a bontóba kell vinni ez idő elteltével, csak ennyit még bírjon ki megbízhatóan. Mivel ezek a feltételeim, max 500 ezret szánnék a vételárra. Ezen felül átírás, első szerviz nem tartozik bele, az külön kassza.


Ezek mellett akkor mit érdemes?



2018. dec. 30. 13:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Ha 500 ezred van, akkor leginkább az állapot számít, nem a márka. Egy öreg, de jó állapotú Swift nagyon gazdaságos választás. Kifoghatsz jó G Astrát is, ami komolyabb autó, de valószínűleg többe kerül majd a fenntartása.
2018. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Én 20 birtokolt autó után mondom: csakis német. Vannak rossz kontrukciók, igen, de azért, mert csak a VW-nek egyedül többszáz motorváltozata van, ha összeszámolod, nem lehet mind tökéletes. A legkönnyebben fenntartható a német autó, mindegyik jól át van gondolva szerelés szempontjából is, alkatrész van hozzájuk, bontottan is. Ergónómia, kényelem, erő, szintén a német autók mellett szól.
2018. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Beviz Elek ***** válasza:
68%

2 japán és 1 német áll itthon. A 2 japán problémamentesen teszi a dolgát, a német áll az udvarban, használhatlan.

Amint megszerelem eladom, nem kell ilyen hulladék.

2018. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár úgy látom megoszlik a vélemény, így továbbra is bizonytalan vagyok, annyi, hogy a G Astra akkor kizárva ennyiért.

Német oldalon maradna a B Corsa, japán oldalon a Suzuki Swift.

Igazából a Swift egy annyira ésszerű megoldás lenne, ennyiből a 2003-as első széria késői példányaiból is a teteje környékén tudnék halászni, csak valahogy vannak ellenérzéseim. Tudom, ennyiből nem kapni luxust, és nem is erre vágyok, egy szétült, szakadt ülésben is elülnék, csak a biztonságérzet hiánya kicsit zavaró. Bár főleg városba, és néha havonta egy 100 km-es nagyobb útra használnám, szóval nem 130-as autópálya tempó meg ilyenek, de azért kicsivel erősebb karosszéria jobb volna.

2018. dec. 30. 13:46
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez nincs benne a listádba de akkora mint a corsa, talán kicsivel nagyobb. Peugeot 206 1.4, szinte elnyűhetetlen, megbízhatő, olcsó alkatrészek sok utángyártott márkával. Nem rohad általában. Elektronikailag is tartós és megbizható. Elől kényelmes hosszabb távon is, hátul inkább gyerek méret.
2018. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4 csillagos törésteszt, és konfortosabb mint egy astra g. Ha csomagtartó alapból kicsi van kombi.

Sok jol felszerelt példány van belőle

2018. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Ekkora közhelygyűjteményt, mint ez a kérdés...
2018. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha értelmezed a kérdést, írtam, hogy általánosságokban értem. Ezek az általánosságok pedig nem véletlen alakultak ki így.
2018. dec. 30. 14:28
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Ha azért nem veszel Swiftet, mert abban könnyen meghalsz, akkor tankot keress. Mondják rengeteg típusra, hogy “semmi biztonság nincsen benne”, de kérdem én, lovaskocsin van biztonság? Biciklivel, meg gyalogosan is meg lehet halni...

Maradj a tömegközlekedésnél inkább.

2018. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből régi autót kapsz. Ott meg már rég nem az számít melyik futószalagról gurult le, hanem hogy azóta hogy volt karban tartva. Én azt mondom hogy nézegesd mindkettőt, és ne érdekeljen a márka. Amelyik a legjobb állapotban van azt vedd.
2018. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!